Dlaczego Joanna Jędrzejczyk nie stosuje „mentalnych gierek” przed UFC 231? Valentina Shevchenko wyjaśnia


Po medialnym treningu przed UFC 231 Valentina Shevchenko spotkała się z dziennikarzami, odpowiadając na kilka pytań.

Była mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk od dawien dawna znana była z ogromnej pewności siebie, którą ostentacyjnie okazywała swoim rywalkom w drodze do walk, tocząc swego rodzaju mentalne gierki. I właśnie o nie – a w zasadzie ich brak w drodze do gali UFC 231 – zapytano rywalkę polskiej zawodniczki Valentinę Shevchenko.

Wie, że to nie ma sensu.

– powiedziała Valentina podczas spotkania z dziennikarzami po otwartym treningu w Toronto.

Ze mną to nie działa. Po co miałaby więc tracić czas? Lepiej spędzić go na treningach.
Zawodniczka z Kirgistanu jest ogromną bukmacherską faworytką potyczki z Polką, choć w ocenie niektórych bardzo aktywny styl walki olsztynianki może stanowić jej cenny atut. Najwyraźniej zdaje sobie też z tego sprawę Shevchenko – a przynajmniej na to wskazuje jej odpowiedź na pytanie o przebieg pojedynku.

Spodziewam się po niej dużo ruchu, utrzymywania walki na dystansie.

– powiedziała.

Będzie próbowała nawet nie cały czas mnie dosięgać, ale po prostu wyprowadzać w powietrze kopnięcia, ciosy, żeby pokazać aktywną pracę. Tego się po niej spodziewam.

Bullet wcześniej rywalizowała w 135 funtach, podczas gdy Jędrzejczyk w 115 funtach, ale Kirgizka nie jest przekonana, czy będzie miała po swojej stronie przewagę gabarytów.

Nasz pierwszy staredown pokazał, że nie mam tu szczególnej przewagi fizycznej.

– oceniła.

Myślę, że nasza waga na roztrenowaniu jest podobna. Ważę wtedy około 135 funtów i myślę, że ona podobnie. Oczywiście jednak fakt, że rywalizowałam z sukcesami w kategorii koguciej, walczyłam o pas, daje mi pewną przewagę.

*****

Analizy UFC 231 – Valentina Shevchenko vs. Joanna Jędrzejczyk


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *