UFC

Diego Sanchez vs. Jim Miller na UFC 197

W swoim powrocie do kategorii lekkiej Diego Sanchez skrzyżuje rękawice z Jimem Millerem na gali UFC 197.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy dwoma weteranami, Diego Sanchezem (25-8) i Jimem Millerem (25-7, 1 NC) został dodany do karty walk gali UFC 197, która odbędzie się 5 marca w Las Vegas. Starcie zwieńczy kartę przedwstępną Fight Pass.

Dla Sancheza będzie to powrót do kategorii lekkiej po nieudanej, jednorazowej przygodzie w piórkowej, gdzie na listopadowej gali UFC Fight Night 78 wyraźnie uległ Ricardo Lamasowi. Ogólnie od 2011 roku utrzymuje ten sam schemat – a to przegrywając, a to zwyciężając w starciach, które powinien był przegrać, co tyczy się jego wszystkich ostatnich wiktorii – z Martinem Kampmannem, Takanori Gomim i Rossem Pearsonem.

Również Jim Miller znajduje się na schyłkowym etapie swojej kariery. W ostatnich czterech starciach zwyciężył tylko raz, wypunktowując Danny’ego Castillo. Przegrał natomiast z Donaldem Cerrone, który go znokautował, Beneilem Dariushem, który go wypunktował oraz ostatnio, na grudniowej gali UFC Fight Night 80, z Michaelem Chiesą, który zmusił go do poddania.

Przegrany znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji, choć nie wydaje się szczególnie prawdopodobne, by UFC zwolniło Diego Sancheza, który jest z organizacją od 11 lat.

Trudno wskazać wyraźnego faworyta. Prawdopodobnie Millerowi pozostało jednak nieco więcej technicznych umiejętności i jest on bardziej poukładanym zawodnikiem, ale skończenie Sancheza, nawet teraz, to piekielnie trudne zadanie. A prawdopodobnie do końca pojedynku będzie niebezpieczny.

Aktualna karta walk gali UFC 197:

Walka wieczoru

155 lbs: Rafael dos Anjos (25-7) vs. Conor McGregor (19-2) – o pas kategorii lekkiej

Pozostałe

135 lbs: Holly Holm (10-0) vs. Miesha Tate (17-5) – o past kategorii koguciej
205 lbs: Corey Anderson (7-1) vs. Tom Lawlor (10-5)
170 lbs: Erick Silva (18-6) vs. Nordine Taleb (11-3)
155 lbs: Diego Sanchez (25-8) vs. Jim Miller (25-7, 1 NC)

Wszystkie wiadomości o gali: KLIK

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button