UFC

Erick Silva vs. Nordine Taleb na UFC 197

Pojedynek pomiędzy Erickiem Silvą a Nordinem Talebem został dodany do gali UFC 197.

Starcie w kategorii półśredniej pomiędzy Erickiem Silvą (18-6) a Nordinem Talebem (11-3) zostało dodane do karty walk gali UFC 197, która odbędzie się 5 marca w Las Vegas.

31-letni Brazylijczyk, z którym kiedyś wiązano duże nadzieje, zupełnie ich nie spełnia, przegrywając za każdym razem, gdy staje w szranki z rywalem z szerokiej czołówki kategorii półśredniej. Ostatnio wystąpił na sierpniowej gali UFC Fight Night 74, po bezbarwnym pojedynku ulegając biorącemu tę walkę w zastępstwie Neilowy Magny’emu. Poraża ta przerwała jego serię dwóch zwycięstw, które notował w rywalizacji z Mikiem Rhodesem oraz Joshem Koscheckiem, obu poddając w pierwszej rundzie.

Z kolei wywodzący się z TUFa 34-letni Kanadyjczyk po trzech kolejnych wiktoriach w oktagonie, wszystkich przez decyzje sędziowskie, w ostatnim starciu przegrał na sierpniowej gali UFC 190 z Warlley’em Alvesem, będąc zmuszonym do odklepania gilotyny w drugiej rundzie.

Przegrany znajdzie się w trudnym położeniu i będzie musiał liczyć się ze zwolnieniem z organizacji. Zwycięzca zapewni sobie starcie z rywalem z szerokiej czołówki.

Wydaje się, że Nordine Taleb to jeden z tych przeciwników, na tle których Erick Silva powinien prezentować się bardzo dobrze. Brazylijczyk będzie miał przewagą szybkościową, nie ulega też wątpliwości, że jego gra parterowa jest znacznie bardziej zaawansowana. Jednak Taleb to charakterny, pracowity zawodnik z solidnymi zapasami, a Tygrys w starciu z Magnym wypadł bardzo słoabo, także od strony fizycznej. Sam zawodnik przekonuje, że było to wynikiem kontuzji, z jaką przystąpił do walki, ale źli ludzie głoszą, że jego ówczesna fatalna fizjonomia mogła mieć coś wspólnego ze zintensyfikowaniem kontroli antydopingowych. Jak było, okaże się 5 marca w Las Vegas.

Aktualna rozpiska UFC 197:

155 lbs: Rafael dos Anjos (25-7) vs. Conor McGregor (19-2) – o pas kategorii lekkiej
135 lbs: Holly Holm (10-0) vs. Miesha Tate (17-5) – o past kategorii koguciej
170 lbs: Erick Silva (18-6) vs. Nordine Taleb (11-3)

Powiązane artykuły

Back to top button