Derrick Lewis vs. Mark Hunt szykowane na walkę wieczoru UFC Fight Night 110

Derrick Lewis i Mark Hunt skrzyżują rękawice w walce wieczoru nowozelandzkiej gali UFC Fight Night 110.

Pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Derrickiem Lewisem (18-4) i Markiem Huntem (12-11-1) jest szykowany jako walka wieczoru gali UFC Fight Nightg 110, która odbędzie się 11 czerwca w nowozelandzkim Auckland. Doniesienia o planach zestawienia walki przekazał portal MMAJunkie.com.
Lewis znajduje się obecnie na fali sześciu kolejnych wiktorii, jaką w kategorii ciężkiej UFC nie może pochwalić się żaden inny zawodnik. Ostatnio był widziany w akcji podczas lutowej gali UFC Fight Night 105, gdzie znokautował Travisa Browne’a, następnie zapowiadają, że przez co najmniej trzy miesiące nie chce słyszeć o żadnej kolejnej walce. Jak widać, coś się musiało zmienić. Wcześniej Lewis ubijał Shamila Abdurakhimova czy Gabriela Gonzagę, wypunktowując też niejednogłośnie Roy’a Nelsona.

Z kolei Hunt po dramatach zeszłorocznej walce z Brockiem Lesnarem, którą przegrał, a która następnie w wyniku wpadki dopingowej Amerykanina została zmieniona na no contest, powrócił do akcji podczas marcowej gali UFC 209. Nie sprostał jednak Alistairowi Overeemowi, przegrywając przez nokaut. Wcześniej w 2016 roku ubił Franka Mira.

Jeśli Lewis trafi w stójce, może ubić każdego. Jednak jego technika kickbokserska stoi o dwie klasy niżej od tej Hunta, wobec czego trudno mimo wszystko na nogach nie faworyzować tego ostatniego. Jeśli jednak Amerykanin zdoła przenieść pojedynek do parteru – o co wcale nie musi być łatwo, bo jego ofensywne zapasy nie błyszczą, a defensywne Samoańczyka wyglądają przyzwoicie – powinien zdecydowanie rozdawać karty.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Derrick Lewis – 1.65
Mark Hunt – 2.10

Rozpiska UFC Fight Night 110

Walka wieczoru

265 lbs: Derrick Lewis (18-4) vs. Mark Hunt (12-11-1)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply