Demian Maia i Junior Albini wracają do akcji – dwa nowe starcia na UFC on ESPN+ 2


Dwa nowe pojedynki zostały dodane do karty walk lutowej gali UFC on ESPN+ 2, która odbędzie się w Fortalezie.

Zaprawiony w bojach Demian Maia (25-9) powróci do oktagonu przy okazji zaplanowanej na 2 lutego gali UFC on ESPN+ 2 w Fortalezie, gdzie stanie naprzeciwko Lymana Gooda (20-4). O zestawieniu doniósł portal Combate.com.
41-letni Brazylijczyk ostatnie zwycięstwo odniósł w maju 2017 roku, pokonując niejednogłośną decyzją Jorge Masvidala. Ostatnich trzech walk do udanych nie zaliczy – wszystkie z nich przegrał jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi, nie mając nic do powiedzenia. Najpierw na pełnym dystansie porozbijał go mistrz Tyron Woodley, następnie Colby Covington i wreszcie ostatnio, podczas majowej gali UFC Fight Night 129Kamaru Usman.

33-letni Lyman Good zadebiutował w UFC od 2015 roku, ale jak dotychczas stoczył w oktagonie tylko trzy walki – po części z powodu 6-miesięcznego zawieszenia za doping. W debiucie ubił Andrewa Craig, dwa lata później przegrywając niejednogłośną decyzją z Elizeu Zaleskim. Na zwycięskie tory powrócił podczas listopadowej gali UFC 230, nokautując w pierwszej rundzie Bena Saundersa.

Brazylijczyk prawdopodobnie poskręca Amerykanina, jeśli przeniesie walkę do parteru, ale… Good posiada solidne defensywne zapasy, jest piekielnie silny, a do tego uderza bardzo mocno. Innym słowy, szykuje się kolejne bardzo trudna przeprawa dla Demiana Mai.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Demian Maia – 2.70
Lyman Good – 1.45

Wstępny typ:

Lyman Good

*****

Ponadto do rozpiski dodano też pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy walczącym o utrzymanie się w organizacji po dwóch porażkach Juniorem Albinim (14-4) i mającym za sobą udany debiut Dmitryem Sosnovskiym (11-0).

Podopieczny Alexeya Oleinika będzie prawdopodobnie szukał swoich szans w parterze, bo jego stójkowa gra zdecydowanie nie zachwyca. Nawet jednak w płaszczyźnie chwytanej popełniał w debiucie fatalne decyzje, więc…

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Junior Albini – 1.50
Dmitryi Sosnovskiy – 2.50

Wstępny typ:

Junior Albini

Rozpiska UFC on ESPN+ 2

Walka wieczoru

135 lbs: Marlon Moraes (21-5-1) vs. Raphael Assuncao (27-5)

Pozostałe

170 lbs: Demian Maia (25-9 vs. Lyman Good (20-4)
170 lbs: Thiago Alves (22-13) vs. Max Griffin (14-5)
135 lbs: Magomed Bibulatov (14-1) vs. Rogerio Bontorin (14-1)
125 lbs: Mara Romero Borella (11-5) vs. Taila Santos (15-0)
265 lbs: Junior Albini (14-4) vs. Dmitry Sosnovskiy (11-0)
115 lbs: Marina Rodriguez (10-0-1) vs. Alexa Grasso (10-2)

*****

Analizy KSW 46 – Khalidov vs. Narkun II, czyli tropem McGregora


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Pingback: Jose Aldo powalczy z rodakiem na UFC on ESPN+ 2 - Lowking.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *