UFC

Rewanż Marlona Moraesa z Raphaelem Assuncao walką wieczoru lutowej gali UFC on ESPN+ 2, Thiago Alves w rozpisce

Wedle nieoficjalnych doniesień, brazylijską galę UFC on ESPN+ 2 uświetni rewanżowe starcie między reprezentantami Kraju Kawy – Raphaelem Assuncao i Marlonem Moraesem.

Rewanżowe starcie w czubie kategorii koguciej pomiędzy Raphaelem Assuncao (27-5) i Marlonem Moraesem (21-5-1) jest szykowane w charakterze walki wieczoru gali UFC on ESPN+ 2, która odbędzie się 2 lutego w Fortalezie. O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.

Obaj zawodnicy skrzyżowali rękawice po raz pierwszy w czerwcu ubiegłego roku – debiutujący wówczas pod sztandarem amerykańskiego giganta Moraes przegrał niejednogłośną decyzją sędziowską.

Od czasu tamtego pojedynku Marlon Moraes wygrał trzy starcia. Najpierw niejednogłośnie wypunktował Johna Dodsona, następnie brutalnie nokautując Aljamaina Sterlinga. Wreszcie podczas czerwcowej gali UFC Fight Night 131 potrzebował jedynie 33 sekund, aby ubić Jimmiego Riverę.

Raphael Assuncao wygrał jedenaście z ostatnich dwunastu potyczek, jedynej porażki doznając w starciu z TJ-em Dillashawem. Obecnie znajduje się na fali czterech wiktorii. Ostatni raz był widziany w oktagonie podczas lipcowej gali UFC 226 w Las Vegas, gdzie na pełnym dystansie zdominował Roba Fonta.

Assuncao to piekielnie niewygodny rywal dla każdego w zasadzie zawodnika w 135 funtach, ale wydaje się, że 36-latek najlepsze lata może mieć powoli za sobą, podczas gdy Moraes ostatnio błyszczy. W ocenie wielu wygrał zresztą pierwszy pojedynek.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marlon Moraes – 1.60
Raphael Assuncao – 2.25

Wstępny typ:

Marlon Moraes

*****

Wczoraj portal Combate.com doniósł też o zestawieniu w wadze półśredniej pomiędzy zaprawionym w bojach choć fatalnie ostatnimi czasy sobie radzącym – przegrał dwa ostatnie pojedynki i cztery z ostatnich pięciu – Thiago Alvesem (22-13) i przeplatającym zwycięstwa z porażkami Maxem Griffinem (14-5).

Doświadczenie będzie przemawiało za Brazylijczykiem, ale jego forma od dawna pozostawia wiele do życzenia. Amerykanin powinien mieć po swojej stronie przewagę szybkościową, choć lowkingi Alvesa oraz jego wszechstronniejsza gra mogą ten element mocno zniwelować.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Thiago Alves – 1.60
Max Griffin – 2.25

Wstępny typ:

Thiago Alves

Rozpiska UFC on ESPN+ 2

Walka wieczoru

135 lbs: Marlon Moraes (21-5-1) vs. Raphael Assuncao (27-5)

Pozostałe

170 lbs: Thiago Alves (22-13) vs. Max Griffin (14-5)
135 lbs: Magomed Bibulatov (14-1) vs. Rogerio Bontorin (14-1)
125 lbs: Mara Romero Borella (11-5) vs. Taila Santos (15-0)

*****

Analizy KSW 46 – Khalidov vs. Narkun II, czyli tropem McGregora

Powiązane artykuły

Back to top button