UFC

Demetrious Johnson vs. Wilson Reis na UFC 201

Demetrius Johnson zmierzy się z Wilsonem Reisem na gali UFC 201.

Demetrious Johnson (24-2-1) nie zasypia gruszek w popiele – mistrz kategorii muszej powróci do oktagonu już 30 lipca, aby w co-main evencie gali UFC 201, która odbędzie się w Atlancie podejść do dziewiątej obrony pasa mistrzowskiego. Jego przeciwnikiem będzie Brazylijczyk Wilson Reis (20-6).

Johnson nie ukrywa, że jego najważniejszym celem obecnie jest pobicie rekordu dziesięciu obron tytułu mistrzowskiego, który należy do Andersona Silvy. Dopiero gdy to osiągnie, pomyśli o walkach w kategorii koguciej. Powraca po szybkim zwycięstwie z Henrym Cejudo na gali UFC 197 w kwietniu. Ma też już zaplanowaną kolejną walkę – 3 grudnia na finałowej gali TUF 24 zmierzy się ze zwycięzcą programu. Wcześniej oczywiście musi odprawić Reisa.

Brazylijczyk powraca po zwycięstwie z Dustinem Ortizem, które odniósł w styczniu na UFC on FOX 18, udanie podnosząc się po przegranej z Jussierem da Silvą. Wygrał trzy z ostatnich czterech pojedynków.

Trudno nie upatrywać tu zdecydowanego faworyta w osobie mistrza, który powinien być lepszy w każdej płaszczyźnie – choć Reisowi trzeba oddać, że w parterze jest bardzo sprawny. Zestawienie przypomina jednak swego rodzaju zapchajdziurę, aby Johnson nie pozostał poza walką aż do grudnia.

***

Wcześniej do karty walk UFC 201 dodano dwa inne pojedynki.

W kategorii półśredniej mający za sobą udany powrót po długiej przerwie – udusił Brandona ThatchaSiyar Bahadurzada (22-6-1) podejmie Claudio Silvę (11-1), który ostatnio widziany był w listopadzie 2011 roku, pokonując Leona Edwardsa.

Natomiast w kategorii lekkiej o utrzymanie w organizacji powalczą powracający po porażkach Cesar Arzamendia (7-2), który w debiucie uległ Polo Reyesowi, oraz Damien Brown (15-9), który debiucie nie sprostał Alanowi Patrickowi.

Aktualna rozpiska UFC 201:

Walka wieczoru

170 lbs: Robbie Lawler (27-10) vs. Tyron Woodley (15-3) – o pas kategorii półśredniej

Co-main event

125 lbs: Demetrious Johnson (24-2-1) vs. Wilson Reis (20-6)

Pozostałe

170 lbs: Siyar Bahadurzada (22-6-1) vs. Claudio Silva (11-1)
155 lbs: Damien Brown (15-9) vs. Cesar Arzamendia (7-2)

Powiązane artykuły

Back to top button