UFC

Robbie Lawler vs. Tyron Woodley na UFC 201

Walką wieczoru gali UFC 201 będzie konfrontacja na szczycie kategorii półśredniej pomiędzy Robbiem Lawlerem i Tyronem Woodley’em.

Robbie Lawler (27-10) w swojej trzeciej obronie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej zmierzy się z Tyronem Woodley’em (15-3), a do pojedynku dojdzie na gali UFC 201, która odbędzie się 30 lipca w Atlancie. O zestawieniu poinformowano w programie UFC Tonight.

Lawler po powrocie do UFC prezentuje się wybornie. Ze swoich dotychczasowych dziewięciu walk zwyciężył aż osiem. Znajduje się na fali pięciu wiktorii, rozpoczętej ubiciem Jake’a Ellenbergera. Później wypunktował Matta Browna, by następnie odebrać pas mistrzowski Johny’em Hendricksowi po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. W pierwszej obronie ustrzelił w ostatniej rundzie Rory’ego MacDonalda, w drugiej, na styczniowej gali UFC 195, niejednogłośnie wypunktował Carlosa Condita.

Woodley wygrał cztery z ostatnich pięciu starć, przegrywając jedynie z Rorym MacDonaldem. Obecnie znajduje się na fali dwóch zwycięstw – w ostatnich walkach pokonał Dong Hyun Kima, ubijając go w pierwszej rundzie, oraz Kelvina Gasteluma, którego w styczniu 2015 roku na UFC 183 wypunktował po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. Później miał stanąć naprzeciwko Johny’ego Hendricksa, ale ten w ostatniej chwili wycofał się z walki z powodu problemów zdrowotnych.

Woodley będzie w pierwszym etapie walki szybszy, a jego krótkie szarże mogą sprawić problemy Lawlerowi, ale twarda szczęka mistrza powinna przychodzić mu w sukurs w podbramkowych sytuacjach. Reprezentant ATT będzie miał też po swojej stronie odwrotną pozycję, solidny boks i ciężkie ręce, a także mocne defensywne zapasy do stopowania zapędów chwytanych pretendenta. Również przewaga kondycyjna należeć powinno do mistrza, zwłaszcza że Woodley powraca po półtorarocznej przerwie.

Aktualna rozpiska UFC 201:

170 lbs: Robbie Lawler (27-10) vs. Tyron Woodley (15-3) – o pas kategorii półśredniej

Powiązane artykuły

Back to top button