Demetrious Johnson szybko ubija Henry’ego Cejudo

Demetrious Johnson nie miał żadnych problemów z zastopowaniem Henry’ego Cejudo na gali UFC 197

Demetrious Johnson (24-2-1) potrzebował niespełna trzech minut minut, aby skończyć Henry’ego Cejudo (10-1) w walce o pas mistrzowski kategorii muszej na gali UFC 197.

Mistrz od początku walki prezentował się lepiej, będąc zdecydowanie szybszym w wymianach na pięści i kopnięcia. Po jednym z klinczów Cejudo zdołał co prawda efektownie obalić Johnsona, ale nie był w stanie utrzymać go w parterze. Gdy walka wróciła do stójki, Mighty Mouse nie unikał klinczu, ponownie wdając się w walkę na chwyty z olimpijskim zapaśnikiem – tam zmieścił kilka soczystych kolan na głowę i szczególnie na korpus, mocno naruszając pretendenta. Po kilku kolejnych uderzeniach na korpus, do których dołożył potem ataki na głowę, porozbijany i niechętny do dalszej walki Cejudo skulił się, dając jasny sygnał sędziemu do przerwania pojedynku.

Tym samym Johnson obronił pas mistrzowski kategorii muszej po raz ósmy, jednocześnie serwując Cejudo pierwszą zawodową porażkę.