Polskie MMAUFC

David Zawada rzuca wyzwanie warszawskiemu „Rzeźnikowi”

Doskonale znany nad Wisłą i utożsamiający się z Polska David Zawada wyraził zainteresowanie starciem z Bartoszem Fabińskim.

Opromieniony zwycięstwem z Abubakarem Nurmagomedovem podczas moskiewskiej gali UFC on ESPN+ 21 David Zawada powoli sposobi się do powrotu do oktagonu. Urodzony w Niemczech, ale nieukrywający swojego przywiązania do Polski zawodnik ma już nawet na oku rywala, który jest… Bartosz Fabiński.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Sagat wykorzystał jeden z wpisów na Twitterze sugerujący, iż w kolejnym pojedynku skrzyżuje pięści właśnie z warszawskim Rzeźnikiem, wyrażając na taką konfrontację pełną gotowość.

Kto chciałby zobaczyć tę walkę? W USA dla polskich fanów byłaby świetna! Powiedzcie, kto będzie gotowy. Ja będę. Nie ma znaczeni z kim… Jedziemy!

Menadżer Bartosza Fabińskiego Artur Ostaszewski zdążył już za pośrednictwem Twittera zaprzeczyć wspomnianym doniesieniom o zestawieniu warszawiaka z Davidem Zawadą.

Rzeźnik rozpoczął przygodę z UFC od trzech z rzędu zwycięstw. W 2015 roku Garretha McLellana i Hectora Urbinę, by następnie powróciwszy do akcji po niespełna trzyletniej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi, ten sam los zafundować Emilowi Weberowi Meekowi. W listopadzie ubiegłego roku pierwszą w oktagonie porażkę polskiemu półśredniemu zadał jednak Michel Prazeres, zmuszając go do odklepania gilotyny.
David Zawada pierwszych dwóch występów pod flagą amerykańskiego giganta nie będzie miło wspominał. Obie walki wziął w zastępstwie, najpierw niejednogłośnie przegrywając z Dannym Robertsem, a potem przez nokaut z Jingliangiem Li. Na początku listopada powrócił jednak na zwycięskie tory, pokonaniem wspomnianego Nurmagomedova ratując się też najpewniej przed zwolnieniem z organizacji.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

„Wyjdę do każdego z tej listy” – Conor McGregor wskazuje potencjalnych rywali na powrót

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button