UFC

Darren Till i Kamaru Usman na kursie kolizyjnym

Wszystko wskazuje na to, że Darren Till chętnie zastąpi Emila Webera Meeka w starciu z Kamaru Usmanem podczas grudniowej gali UFC 219 w Las Vegas.

Rozpędzony serią sześciu wiktorii Kamaru Usman nie zamierza biernie oczekiwać na rozstrzygnięcie problemów wizowych Emila Webera Meeka, z którym miał zmierzyć się podczas zaplanowanej na 30 grudnia gali UFC 219 w Las Vegas.

Nigeryjczyk postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zabrał się do roboty na Twitterze, aby znaleźć zawodnika, który zastąpi Norwega. Wyzwanie rzucił dwójce – Darrenowi Tillowi i Colby’emu Covingtonowi. Brytyjczyk chętnie na nie odpowiedział.

Usman: Czyli jednak nie myliłem się… Brawa dla Emila Webera Meeka za podjęcie wyzwania. Teraz wszyscy inni pomogą powrócić do unikania mnie – Colby Covington, Darren Till.

Till: Uważaj, czego sobie życzysz.

Usman: Podpisz kontrakt albo zamknij gębę, chłopcze. Nie bawię się w żadne gierki, stary, podchodzę to tematu poważnie.

Till: Uśpiłbym cię w pierwszej rundzie, kurduplu…

Usman: Dlaczego ciągle piszesz? Zadzwoń do swojego menadżera i do UFC, rozkręćmy to.

Till: Jedziemy zatem, do kurwy, Mick Maynard, UFC.

Usman: Nie gadaj tylko, ale zabierz się do roboty. Mój team jest gotowy, czekam na ciebie.

Till: Stary, słuchaj, ty pączku… To ja tutaj czekam na rywala… To ty masz jednego i masz walkę do zrobienia, więc złaź z Twittera i sam to załatw.

Usman: Ok, przepraszam, stary, wiem, że nie otrzymałeś odpowiedniej edukacji, ale przeczytaj moje tweety – nie mam rywala już od jakiegoś czasu.

Okupujący 7. miejsce w rankingu kategorii półśredniej Darren Till powraca po spektakularnej wiktorii z Donaldem Cerrone, którego ubił podczas październikowej gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku. W ostatnim czasie było co prawda głośno o jego potencjalnej walce ze Stephenem Thompsonem, ale Wonderboy dał jasno do zrozumienia, że taka potyczka w ogóle go nie interesuje.

Ponadto kilka dni temu młody Brytyjczyk garnął się też – z wzajemnością – do walki z Gunnarem Nelsonem, ale do takowej mogłoby dojść prawdopodobnie dopiero podczas marcowej gali w Londynie. Czy zatem to sklasyfikowany na 12. miejscu w rankingu Nigeryjczyk w najbliższym starciu przetestuje defensywne zapasy Tilla?

*****

Doniesienia: Tyron Woodley vs. Nate Diaz rozważane na UFC 219

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button