Babilon MMAFENPolskie MMA

Daniel Rutkowski vs. Adrian Zieliński – mistrzowie Babilon MMA i FEN skrzyżują rękawice w Wieliczce

Współpraca Fight Exclusive Night i Babilon MMA daje pierwsze owoce w postaci mistrzowskiego pojedynku Adriana Zielińskiego z Danielem Rutkowskim.

Galę Babilon MMA 10, która odbędzie się 26 października w Kopalni Soli w Wieliczce, uświetni interesująco zapowiadające się starcie pomiędzy dwoma mistrzami wagi piórkowej – FEN, Adrianem Zielińskim (19-8), oraz Babilonu, Danielem Rutkowskim (8-2).

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Rutek znajduje się na fali ośmiu zwycięstw, w tym już czterech odniesionych pod banderą organizacji Babilon. W debiucie ubił Mateusza Sińskiego, następnie ten sam los fundując Aleksandrowi Georgasowi. Jego kolejną ofiarą padł Łukasz Rajewski, co zapewniło radomianinowi pojedynek o złoto. Podczas majowej gali Babilon MMA 8 ubił w czwartej rundzie Damiana Zorczykowskiego, w ten sposób sięgając po pas mistrzowski.

Z kolei rozstawszy się z ACB/ACA po trzech z rzędu porażkach, Adrian Zieliński zasilił szeregi FEN, w debiucie ciężko nokautując Kamila Łebkowskiego. W kolejnym starciu – już o pas mistrzowski – porozbijał podczas czerwcowej gali FEN 25 Fabiano Silvę, który nie wyszedł do trzeciej rundy.

Obaj zawodnicy położą na szali swoje pasy mistrzowskie, ale w tej chwili nie wiadomo jeszcze, w jakim sposób zwycięzca będzie ich bronił. Być może dojdzie do ich unifikacji.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button