UFC

Daniel Cormier krytykuje Alexandra Gustafssona: „Nie staniemy już naprzeciwko siebie w oktagonie”

Podwójny mistrz Daniel Cormier postanowił pognębić medialnie Alexandra Gustafssona, zapowiadając, że do ich rewanżu już nie dojodzie.

Wygląda na to, że mistrz kategorii półciężkiej i ciężkiej Daniel Cormier, który jeszcze przed ogłoszeniem pojedynku ze Stipe Miocicem zapowiadał, że jeśli przejdzie do 265 funtów, to do dywizji półciężkiej powrotu już nie będzie, znalazł dobrą okazję na poinformowanie o tym świata.

Po tym bowiem, gdy gruchnęła nowina o wycofaniu się Alexandra Gustafssona z walki podczas gali UFC 227 w Los Angeles z powodu „drobnej kontuzji”, Amerykanin nie zostawił na nim suchej nitki, łącząc niedyspozycję Szweda z wyzwaniem, jakie rzucił mu Anthony Smith po ubiciu Mauricio Shoguna Ruy w walce wieczoru gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu.

https://www.instagram.com/p/BljboU4HU3n/

Drogi Aleksie, nie wiem, co się z tobą stało z tą sytuacją z Rockholdem. Zawsze byłeś porządnym gościem, ale twoje zachowanie uległo zmianie. Od wyzywania gościa dzień po tym, gdy został znokautowany, do proponowania walki mnie, gdy Volkan nie mógł się bić – a wszystko to wiedząc, że mam złamaną rękę.

Teraz natomiast odmówiłeś walki z Janem, odmówiłeś walki z Khalilem, jednocześnie domagając się pojedynku o pas kategorii ciężkiej. Chwilę po tym, gdy Anthony Smith wykonał tytaniczną robotę, zdecydowałeś, że jesteś ranny.

Stary, szanuję cię jako zawodnika. Zawsze będę wdzięczny za październik 2015, ale ja i ty nie staniemy już naprzeciwko siebie w oktagonie. Jestem rozczarowany twoją zmianą. Jesteś tak przekonany, że wszystko ci się należy, stary. Nie chcę mieć nic do czynienia z ludźmi z urojeniami. Powodzenia w dojściu do zdrowia. Nasz czas minął. Do zobaczenia ze stanowiska komentatorskiego. DC
Czy w ten właśnie sposób Cormier rezygnuje zatem z walki o złoto 205 funtów – bo nawet teraz trudno wyobrazić sobie rywala, który na tę chwilę zasługiwałby na walkę o pas niż Gustafsson? Może tak być.

Dodajmy, że właśnie dzisiaj Amerykanin ustanawia rekord długości jednoczesnego panowania w dwóch dywizjach wagowych – wcześniej należał on do Conora McGregora i wynosił 14 dni.

W powyższym wpisie DC nie wszystko się oczywiście zgadza. Jak bowiem donosi dziennikarz Ariel Helwani, Mauler zgodził się na walkę z Khalilem Rountree, ale w piątek – a więc dwa dni przed morderstwem Anthony’ego Smitha na Shogunie – nie został dopuszczony do występu przez lekarzy.

*****

UFC Hamburg: Shogun vs. Smith – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button