UFC

Dana White zdradza plan B Conora McGregora, jeśli nie dostanie rewanżu z Khabibem Nurmagomedovem

Dana White opowiedział o planie B Conora McGregora na wypadek, gdyby w najbliższym czasie nie było mu dane zmierzyć się w rewanżu z Khabibem Nurmagomedovem.

Pytany w ostatnich tygodniach, dlaczego pojedynek powracającego do akcji po ponad rocznej przerwie gwiazdora Conora McGregora z zaprawionych w bojach weteranem Donaldem Cerrone, który uświetni styczniową galę UFC 246, odbędzie się w limicie kategorii półśredniej, sternik amerykańskiego giganta Dana White wyjaśniał, że Irlandczyk chce pozostać w gotowości, aby w kwietniu ściąć do 155 funtów, jeśli po raz piąty posypałaby się walka Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem.

Zobacz także: Dan Hardy w szoku – upiorny uraz Aleksandara Rakicia w walce z Volkanem Oezdemirem

Okazuje się jednak, że Notorious ma też plan B – na wypadek, gdyby jednak nie udało mu się dopaść Dagestańczyka w swoje ręce w najbliższych miesiącach.

Conor wymyślił sobie też, że jeśli nie ułoży się po jego myśli, to będzie już miał na koncie walkę w 170 funtach i wtedy rozważyłby walkę z Masvidalem.

– powiedział White w rozmowie z ESPN.com.

Szef UFC wypowiadał się już wcześniej w temacie potencjalnej konfrontacji mającego za sobą wyborny rok Jorge Masvidala z Conorem McGregorem, powtarzając jak mantrę, że Irlandczyk jest zbyt mały.

Wydaje mi się, że wszyscy wiedzą, jakie mam zdanie na temat tej walki.

– powiedział White.

Uważam, że to zły pomysł, ale Conor wścieka się, gdy to mówię. Pyta mnie, czy naprawdę uważam, że nie jest w stanie pokonać Masvidala. I tak dalej. Nie mówię, że nie możesz pokonać Masvidala, bo danego dnia każdy może pokonać każdego, ale po co? Po co toczyć tę walkę, skoro możesz po prostu zaczekać?

Ale dlatego właśnie Conor McGregor jest tak intrygujący i dlatego tak wielu fanów uwielbia oglądać jego walki. Trudno nie uwielbiać, gdy gość jest gotowy do walki z każdym.

Sternik UFC zdążył już wcześniej kilkukrotnie zapowiedzieć, że pokonując Kowboja, Notorious utoruje sobie drogę do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej, co zdecydowanie nie przypadło do gustu nie tylko rozpędzonemu serią trzech brutalnych nokautów Justinowi Gaethje, ale też zasiadającemu na tronie 155 funtów Dagestańskiemu Orłowi.

Tymczasem Gamebred, który jest posiadaczem unikalnego pasa BMF, nie ukrywa, że to właśnie starcie z Notoriousem interesuje go najbardziej, choć Dana White powoli zaczyna stręczyć mu walkę z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem.

Dopytany, czy rozważyłby położenie wspomnianego pasa Najostrzejszego Skurwiela na szali potencjalnego pojedynku Masvidala z McGregorem, White nie wykluczył takiego scenariusza.

Conor chce tego pasa. Conor chce tego pasa od Masvidala.

– powiedział White.

Nie wiem. Nie wiem. Zrobiliśmy tamtą walkę (Masvidal vs. Diaz) jednorazowo. Było fajnie, było świetnie. Zobaczymy, jak to się potoczy.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button