UFC

Dana White ruga Kamaru Usmana: „To jedna z najbardziej idiotycznych wypowiedzi, jakie kiedykolwiek słyszałem”

Głównodowodzący UFC Dana White nie zostawił suchej nitki na Kamaru Usmanie po mało efektownym zwycięstwie Nigeryjczyka z Emilem Weberem Meekiem podczas gali UFC Fight Night 124.

Po tym, jak w nieszczególnie efektowny i nieszczególnie destrukcyjny sposób zamęczył zapaśniczo Emila Webera Meeka podczas gali UFC Fight Night 124 w St. Louis, Kamaru Usman tryskał pewnością siebie w wywiadzie po walce, rzucając wyzwanie Colby’emu Covingtonowi. Od razu stwierdził też, że walczył na 30% swoich możliwości, a i tak zdominował Norwega, wobec czego – klękajcie narody!

Dana White klękać jednak nie zamierza.

Nie podobała mi się ta walka.

– powiedział sternik UFC w rozmowie z dziennikarzami po gali.

Jasne, to twardy gość. Jasne, potrafi narzucić swoją grę. Ale nie zachowujesz się, jakbyś właśnie kogoś znokautował, potem opowiadając, że walczyłeś tylko na 30% swoich możliwości. Co to znaczy? A gdybyś był na PPV? Wykorzystałbyś 60%?

To jedna z najbardziej idiotycznych wypowiedzi, jakie kiedykolwiek słyszałem. A przy tym wszystkim jeszcze jesteś w jej trakcie wygwizdywany. Nie wiem, co dalej z nim zrobimy. Zobaczymy.

Usman wyzywa gości z czołówki, a bił się z gościem, który nawet nie jest sklasyfikowany. I jeszcze wygrał tylko decyzją, a na koniec ludzie go wygwizdali. Nie wydaje mi się, żeby to był dobry moment na rzucanie wyzwań.
Po walce Usman, na którego spadła lawina krytyki, wyjaśnił, że w sformułowaniu o 30% chodziło o jego stan zdrowia.

Nigeryjski Koszmar, dla którego było to już siódme z rzędu zwycięstwo, nie ukrywa, że chciałby poprowadzić The Ultimate Fighter naprzeciwko Colby’ego Covingtona, by na koniec stanąć z nim do walki o miano pretendenta numer jeden w kategorii półśredniej. Dana White widzi jednak temat zupełnie inaczej.

Nie wydaje mi się, aby którykolwiek z tych gości zrobił cokolwiek, aby zasłużyć na rolę trener w TUF.

– powiedział.

Chociaż pokonanie Demiana Mai to wielka, naprawdę wielka rzecz. Jednak po dzisiejszej walce Usmana po prostu nie widzę tych goście w tej roli.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #8 na żywo od 21:00 – UFC FN 124 + bieżące wydarzenia

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button