Dana White potwierdza – Jessica Andrade powalczy z Joanną Jędrzejczyk


Głównodowodzący UFC Dana White zapowiedział, że Jessica Andrade będzie kolejną przeciwniczką dla mistrzyni kategorii słomkowej Joanny Jędrzejczyk.

W swojej jubileuszowej piątej obronie pasa mistrzowskiego kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk skrzyżuje rękawice z Jessicą Andrade, która na gali UFC Fight Night 104 w Houston efektownie porozbijała Angelę Hill.

Absolutnie.

– odpowiedział sternik UFC Dana White, zapytany po gali, czy Brazylijka powalczy teraz o złoto.

Patrząc na sposób, w jaki walczyła dzisiaj, wyobraźcie sobie te dwie naprzeciwko siebie i tę wojnę, która tam będzie. To będzie dobra walka.
Andrade nie miała żadnych problemów z powracającą do oktagonu po udanej przygodzie z Invictą – została tam mistrzynią – Angelą Hill. Regularnie zamykała Amerykankę na siatce, okrutnie terroryzując ją szybkimi kombinacjami ciosów na korpus i na głowę. Sama również przyjęła sporo ciosów, ale żaden z nich nie zrobił na niej żadnego wrażenia – niczym taran parła przed siebie, agresywna i zdeterminowana do urwania głowy przeciwniczce.

Oktagonowa wojna – mimo wszystko mocno jednostronna – jaką dały w Houston, przyniosła obu po $50 tys. w ramach bonusu za Walkę Wieczoru.

W kategorii kobiet to była jedna z najlepszych walk, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

– powiedział White.

Ta walka była niesamowita. Obie dziewczyny trafiały się bombami. Co za wspaniała walka.

Andrade, dla której jest to trzecie zwycięstwo z rzędu od czasu przejścia do kategorii słomkowej, zapowiedziała, że jest gotowa na walkę w kwietniu lub maju – „kiedykolwiek Joanna będzie gotowa”.

*****

UFC Fight Night 104 – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply