UFC

Dana White ostro o podniesieniu do stójki walki Sage’a Northcutta

Sage Norhtcutt i Dana White wypowiadają się o dyskusyjnym podniesieniu walki przez sędziego w starciu tego pierwszego z Codym Pfisterem na UFC Fight Night 80.

Otaczany póki co szczególną troską, bo i szykowany na kolejną wielką gwiazdę UFC, ledwie 19-letni Sage Northcutt zanotował drugie zwycięstwo w oktagonie, poddając na UFC Fight Night 80 Cody’ego Pfistera.

Na konferencji prasowej po gali Northcutt przyznał, że nie spodziewał się, iż oktagon będzie tak mały i gdyby był tego świadomy wcześniej, prawdopodobnie od razu poszedłby po obalenie. Stało się jednak inaczej i sam wylądował na plecach. Spędził na dole kilka minut, podczas których Pfister dobrze kontrolował go z góry, dążąc do poprawienia pozycji i od czasu do czasu spuszczając też ciosy z góry. Sędzia jednak dość niespodziewanie w pewnym momencie podniósł walkę do stójki, uznając, że nie dzieje się wystarczająco dużo.

Myślę, że sędzia był bardzo mądry. Wszyscy sędziowie wiedzą, co robią. To nie była moje decyzja. Decyzję podjął sędzia i wyszło świetnie. Potem od razu obaliłem mojego rywala i w drugiej rundzie go skończyłem.

– stwierdził zwycięzca pojedynku zapytany o tę sytuację na konferencji prasowej po gali. Szybko jednak w słowo wszedł mu szef UFC, Dana White, zwracając się do dziennikarza, który zadał pytanie:

Myślałeś, że on powie coś negatywnego? Pozwól, że ja się wtrącę. To podniesienie walki było idiotyczne. Nie powinien był tego robić. Nie powinien był ich podnosić. Nie było może tak, że Pfister zadawał dużo obrażeń, ale pracował z góry. Nie powinno być podniesienia.

Jak Wy oceniacie omawianą akcję?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button