UFC

Dana White: „Chcę wystawić go na tej samej karcie, na której wystąpią Conor z Khabibem”

Dana White zabrał głos na temat potencjalnej walki Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem oraz sytuacji Tony’ego Fergusona, Maxa Hollowaya i innych.

Po wczorajszej ceremonii ważenia przed galą UFC on FOX 30 sternik amerykańskiego giganta Dana White spotkał się z dziennikarzami, odpowiadając na szereg pytań.

Przewodnim tematem był oczywiście ten dotyczący potencjalnej konfrontacji Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem, a więc jednej z największych obecnie walk, jakie może zestawić UFC. Rzecz jednak w tym, że do pojedynku o złoto garną się też bohaterowie dzisiejszej walki wieczoru UFC on FOX 30, Dustin Poirier i Eddie Alvarez.

Ta walka była potrzebna. Teraz jest na nią idealny moment.

– powiedział o starciu Poirier vs. Alvarez II White.

Wszyscy chcą natomiast obejrzeć walkę Conora z Khabibem.

Conor doświadczył wielu reperkusji. Stracił kupę forsy i wiele czasu. Nasze relacje są dobre. Wszystko gra.

Jednocześnie White zapowiedział, że chce tej walki „raczej wcześniej niż później”, a zapytany, czy nadałaby się na nią październikowa gala UFC 229, odparł: „Byłoby fantastycznie”.
Co zaś tyczy się byłego tymczasowego mistrza 155 funtów Tony’ego Fergusona, który od kilku dni bombarduje media społecznościowe nagraniami z szalonych ćwiczeń, szybko dochodząc do zdrowia po kontuzji, Dana White stwierdził, że planuje zestawić El Cucuyowi walkę na tej samej gali, na której w tany pójdą Khabib Nurmagomedov i Conor McGregor. Z kim miałby się zmierzyć? Nie wiadomo.

Ponadto Dana White:

– zapowiedział, że nie utworzy tymczasowego pasa w 145 funtach i poczeka na Maxa Hollowaya, choć nadal nie wiadomo, jak długo będzie pauzował,
– chce doprowadzić do walki Cris Cyborg z Amandą Nunes,
– rozmawia z Andersonem Silvą w sprawie kolejnego pojedynku, ale póki co sprawa nie jest sfinalizowana.

*****

Typowanie gali UFC on FOX 30
Godziny transmisji, ciekawostki, statystyki UFC on FOX 30

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button