„Zostawcie go w spokoju” – Khabib Nurmagomedov o problemach psychicznych Tony’ego Fergusona

W drodze do gali UFC 249 mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov nie zamierza poruszać problemów psychicznych, z jakimi zmagał się Tony Ferguson.

Przy okazji konferencji prasowej promującej galę UFC 249, która odbyła się kilka tygodni temu w Las Vegas, wyjątkowo bojowo nastawiony Tony Ferguson podskubywał Khabiba Nurmagomedova, jak mógł.

Mając na uwadze niedawne, bardzo poważne problemy psychiczne, z jakimi borykał się Amerykanin, jeden z dziennikarzy zapytał Dagestańczyka podczas konferencji prasowej Dominance MMA właśnie o mentalność El Cucuya. Czy zdaniem Khabiba tak agresywne zachowanie Tony’ego podczas konferencji było wyłącznie wynikiem gry promocyjnej, czy może w jakimś stopniu pochodną jego problemów zdrowotnych?

– Szczerze mówiąc, nie mam do niego nic osobistego – odpowiedział Nurmagomedov. – Nie chcę rozmawiać o jego problemach. Tematach o rodzinie, o zdrowiu psychicznym. To jego sprawy. Zostawcie go w spokoju.
Podczas wspomnianej konferencji prasowej przed UFC 249 jeden z dziennikarzy wspomniał zresztą o problemach mentalnych Tony’ego Fergusona, próbując dopytać go, jak sobie z nimi poradził. Wszystko jakoby po to, aby dać nadzieję i wskazówki innym, którzy być może borykają się z podobnymi problemami.

Rozdrażniony El Cucuy nie okazał jednak najmniejszego zrozumienia, nakazując reporterowi, aby ten się „pierdolił”.
– Nie chcę opowiadać o jego problemach, bo każdy z nas, którzy tu siedzą, ma jakieś problemy – kontynuował mistrz. – Nikt nie jest bezpieczny. Jeśli potrzebuje pomocy, trzeba mu pomóc, ale… W przyszłym miesiącu mamy się bić, więc nie mam zamiaru o tym myśleć. To mój rywal. Opowiadanie o jego mentalnych problemach nie byłoby dobre.

Póki co nie wiadomo, gdzie odbędzie się gala UFC 249, którą ma uświetnić dagestańsko-amerykańskie starcie na szczycie wagi lekkiej. Głównodowodzący UFC Dana White zapewnia jednak, że zestawiony po raz piąty pojedynek Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem dojdzie do skutku – choćby miał poruszyć niebo i ziemię.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply