„Dajcie mu Jorge Masvidala” – Daniel Cormier wskazał idealnego rywala dla Tony’ego Fergusona na UFC 249

Daniel Cormier ocenił, że w razie fiaska zestawienia Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem Amerykanin powinien dążyć do walki z Jorge Masvidalem.

Kilka dni temu Tony Ferguson znalazł się w trudnej sytuacji. Wobec wysoce prawdopodobnej absencji Khabiba Nurmagomedova podczas niepewnej nadal gali UFC 249 zaproponowano mu bowiem pojedynek z Justinem Gaethje.

Zapytany, jak zachowałby się na jego miejscu – tj. czy wziąłby walkę z Highlightem, czy też poczekał kilka miesięcy na Dagestańskiego OrłaDustin Poirier nie był w stanie udzielić odpowiedzi, przyznając, że byłaby to szalenie trudna decyzja.

Daniel Cormier był jednak w rozmowie z dziennikarzem Arielem Helwanim odrobinę bardziej wylewny.

– Na miejscu Tony’ego Fergusona wychodzisz do walki – stwierdził. – Po pierwsze więc – walczysz. Jest jednak kilku gości, z którymi nie walczysz. Nie walczysz z Gilbertem Burnsem. Gościem, który dopiero co bił się w Brazylii. Gość trenował. Jednak ci wszyscy pozostali goście, którzy chcą się z nim bić, nie trenowali, bo nie mieli żadnej zaplanowanej walki.
– Jeśli więc miałby to wyjść na dobre dla Tony’ego, powiedziałbym: dajcie mu Jorge Masvidala. To zawodnik z największym nazwiskiem, który wyraził gotowość do walki. Dajcie mu Jorge. Nie ma opcji, żeby był przygotowany do walki z takim gościem jak Tony Ferguson. Uważam jednak, że na miejscu Tony’ego musisz być bardzo ostrożny, jeśli chodzi o wybór rywala. Póki co to on rozdaje karty. To on może powiedzieć, że „dobra, walczę z tym gościem”.

Póki co nie wiadomo, jak Ferguson podchodzi do zestawienia z Gaethje. Pewnikiem wydaje się jednak, że nie dojdzie do jego walki z Jorge Masvidalem – ten bowiem znajduje się na kursie kolizyjnym z Kamaru Usmanem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply