Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady UFC

Czy warto stawiać na Rębeckiego? Przegląd bukmacherski #107 – UFC on ABC: Emmett vs. Topuria

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich eFortuna.pl na galę UFC on ABC 5: Emmett vs. Topuria.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.
W 107. części Przeglądu Bukmacherskiego weźmiemy pod lupę najciekawsze kursy bukmacherskie Fortuny na dzisiejszą galę UFC on ABC 5: Emmett vs. Topuria.

Mateusz Rębecki vs. Loik Rzdzhabov 1.67 – 2.20


Szczegółowo walce tej przyjrzałem się w analizie, do której zapraszam tutaj.

Spotykam się z bardzo zróżnicowanymi opiniami na temat tego pojedynku – zarówno nad Wisłą, jak i na świecie. Część fanów, komentatorów oraz ekspertów większych i mniejszych uważa Mateusza Rębeckiego za wyraźnego faworyta, podkreślając, że z jego debiutu z Nickiem Fiore absolutnie nie można wyciągać negatywnych wniosków – ot, podpalił się, stracił siły, a i tak zdominował rywala – podczas gdy inni są przekonani, że doświadczony, silny i mocny zapaśniczo Loik Radzhabov zajedzie, a może nawet skończy naszego reprezentanta.

Nie będę ukrywał, że bliżej jest mi do tej pierwszej grupy. Absolutnie nie odbieram tutaj Tadżykowi umiejętności czy charakteru, ale – jak pisałem w przytoczonej wyżej analizie – spodziewam się przewagi kickbokserskiej po stronie Polaka, który powinien też mocno postawić się Loikowi pod kątem zapaśniczo-parterowym. Zresztą pod kątem czystego BJJ Chińczyk jest po prostu lepszy.

Jak zatem postrzegać kurs 1.67 na zwycięstwo Mateusza? Otóż, w mojej ocenie kurs ten nie wygląda źle. Daję Polakowi większe szanse na wiktorię.

Więksi ryzykanci mogą też – jeśli również faworyzują Chińczyka – zadumać się nad kursem 3.00 – znajdziemy go w Zakładach Specjalnych – wedle którego wygra on jednogłośną decyzją sędziowską. Z kolei mniejsi ryzykanci mogą rzucić okiem na scenariusz, w którym liczba rund jest wyższa niż 2,5- jest on wyceniany na 1.35.
Zwycięstwo Mateusza Rębeckiego – 1.67
Zwycięstwo Loika Radzhabova – 2.20
Mateusz Rębecki wygra jednogłośną decyzją – 3.00
Liczba rund – więcej niż 2,5 – 1.35

Josh Emmett vs. Ilia Topuria 3.77 – 1.27


W roli wyraźnego faworyta – największego w całej rozpisce – widzę tutaj niepokonanego Ilię Topurię, młodszego od Josha Emmetta o 12 aż lat. Szerzej o technicznych aspektach tego pojedynku pisałem w Typowaniu.

Jak natomiast starcie to zapowiada się pod kątem bukmacherskim? Otóż, 1.27 na wiktorię hiszpańskiego Gruzina szczególnie mimo wszystko atrakcyjne nie jest.

Gdybym musiał wskazać kurs, który prezentuje się tutaj najciekawiej, to pochyliłbym się nad 1.82 na zakończenie walki przez (T)KO lub dyskwalifikację. Owszem, scenariusz, w którym Topuria poddaje Emmetta jest realny, ale jednak obaj zawodnicy gustują przede wszystkim w szermierce na pięści i kopnięcia. Co najważniejsze – obaj dysponują piekielnie ciężkimi rękami. Dlatego spodziewam się, że prędzej czy później jeden z nich – najpewniej Amerykanin, choć w tym scenariuszu nie ma to znaczenia – padnie.

Zwycięstwo Josha Emmetta – 3.77
Zwycięstwo Ilii Topurii – 1.27
Walka zakończy się przez (T)KO lub dyskwalifikację – 1.82

Inne ciekawe kursy

Onama vs. Santos – walka nie zakończy się na punkty lub techniczną decyzją – 1.55

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button