Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC on ABC 5: Emmett vs. Topuria

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC on ABC 5: Emmett vs. Topuria, która odbędzie się w Jacksonville.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC on ABC 5: Emmett vs. Topuria rozpocznie się o godzinie 17:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. O godzinie 19:00 do transmisji dołączy Polsat Sport. Transmisja z karty głównej od 21:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

185 lb: Brendan Allen (21-5) vs. Bruno Silva (23-8)

Kursy bukmacherskie: Brendan Allen vs. Bruno Silva 1.50 – 2.45


Bartłomiej Stachura: pojedynek, w którym Brendan Allen ma niewiele do wygrania, a furę do stracenia. Skreślany Bruno Silva staje natomiast przed szansą przedarcia się do czołowej piętnastki kategorii średniej.

Przyznam szczerze, iż rozczarował mnie swoją stójkową postawą Amerykanin w ostatnim starciu z Andre Munizem. Brazylijski grappler na nogach radził sobie lepiej! Rzecz w tym, że w parterze to Allen zdecydowanie rozdawał karty.
Bruno Silva to oczywiście przede wszystkim uderzacz, który potrafi też zaaplikować pacjentom srogie GNP. Jego defensywa stójkowa pozostawia jednak wiele do życzenia. Brazylijczyk posiada oczywiście bardzo ciężkie ręce, ale rozbijali go Brad Tavares – do pewnego momentu! – oraz Gerald Meerschaert.

Kickbokserskie umiejętności Allena cenię sobie zdecydowanie wyżej aniżeli te Meerschaerta. Jeśli dodać do tego, że Amerykanin stanowił będzie też tutaj zagrożenie zapaśniczo-parterowe, to wydaje się, że nawet w szermierce na pięści i kopnięcia może wieść prym – choć będzie igrał tam z ogniem, bo, jak wspomniałem, Silva ma czym uderzyć.

Innymi słowy, wszechstronność Amerykanina weźmie górę. Prędzej czy później znajdzie sposób na przeniesienie walki do parteru, a tam…

Zwycięzca: Brendan Allen przez poddanie

145 lb: David Onama (10-2) vs. Gabriel Santos (10-1)

Kursy bukmacherskie: David Onama vs. Gabriel Santos 2.90 – 1.37


Bartłomiej Stachura: w pierwszej rundzie David Onama będzie piekielnie niebezpieczny – to zawodnik niezwykle zrywny, dynamiczny, w stójce kreatywny. Będzie miał też przewagę warunków fizycznych nad Gabrielem Santosem. Nie spadnie mi szczęka na podłogę, jeśli w otwierającej walkę odsłonie skończy Brazylijczyka.

Rzecz jednak w tym, że w swoim debiucie w UFC Santos udowodnił, że przyjąć potrafi i broni nie składa. Świetnie korzysta z kopnięć, posiada solidną kondycję i – co być może najważniejsze – jest sprawnym grapplerem. Jeśli sfinalizuje obalenie, Onamę czekać będą trudne chwile. Zresztą samo zagrożenie zapaśnicze stanowić może cenny atut Santosa w szermierce stójkowej.

Podsumowując, uważam, że reprezentant Kraju Kawy nie da się skończyć w pierwszej rundzie, a do drugiej wyjdzie w stanie nadal nadającym się do oktagonowego użytku. Przejmie wówczas stery walki w swoje ręce.

Zwycięzca: Gabriel Santos przez decyzję

145 lb: Josh Emmett (18-3) vs. Ilia Topuria (13-0)

Kursy bukmacherskie: Josh Emmett vs. Ilia Topuria 3.77 – 1.27


Bartłomiej Stachura: gdy Ilia Topuria debiutował w oktagonie UFC, nie byłem pewien, czy to zawodnik z papierami na wielkie MMA. Od dłuższego już jednak czasu wątpliwości nie mam – hiszpański Gruzin udowodnił, że ma wszystko, aby nawiązać walkę ze ścisłą czołówką kategorii piórkowej. Jest wszechstronny, ma szybkie i ciężkie ręce, nie stroni od ataków na korpus. Ma też wreszcie coś, czego wytrenować w zasadzie nie sposób – charakter do walki i wielkie doń serce. Nawet w czarnym z pozoru tunelu dostrzega zawsze światełko, broni nie składając.Josh Emmett ma już na karku 38 lat, będąc starszym od El Matadora aż o dwanaście. To przepaść! Jako jednak że kowadła w pięściach zostają na stare lata, to Amerykanin pozostaje niezwykle groźny w wymianach. Potrafi nokautować obiema rękami, a ponadto lubi też grzmotnąć lowkingiem. Posiada funkcjonalne zapasy.

Nie ulega wątpliwości, że Emmett przeżuwa i wypluwa Topurię pod względem doświadczenia, także na 5-rundowym dystansie. Gruzin to bowiem typ finishera, którego kondycja nigdy nie została solidnie przetestowana. Czy wszystko to może wystarczyć?

Otóż, może! Dlaczego? A no dlatego, że El Matador nie jest najszczelniejszy w stójkowej defensywie. Ma tak duże zaufanie do swojej czutki, do swoich kowadeł w pięściach, do twardej szczęki, że często poszukuje stopujący kontruderzeń – tj. idzie na kolizję. Kilka razy trafili go zdecydowanie niezachwycający stójkowo Bryce Mitchell czy Damon Jackson. Josh Emmett uderza natomiast znacznie, znacznie mocniej. Otwarta gra pięściarska, którą preferuje Topuria – zawodnik rzadko kopiący – może stanowić szansę dla Emmetta.
W ogólnym jednak rozrachunku trudno tutaj nie widzieć 26-latka w roli sporego faworyta. Wydaje się, że leciwy Amerykanin najlepsze czasy ma już za sobą. Wraca po srogim laniu z rąk Yaira Rodrigueza, który zmasakrował mu korpus – a El Matador lubi atakować doły. Poddaję w wątpliwość jego głód walki – otarł się o złoto, skończył poddany, a teraz walczy tylko o utrzymanie swojej pozycji.

Górujący nad rywalem szybkościowo Gruzin prędzej czy później ustrzeli Amerykanina albo skończy go w parterze – po wcześniejszym posłaniu go na deski.

Zwycięzca: Ilia Topuria przez (T)KO

155 lb: Mateusz Rębecki (17-1) vs. Loik Radzhabov (17-4)

Kursy bukmacherskie: Mateusz Rębecki vs. Loik Radzhabov 1.67 – 2.20


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy walki wraz z wyjaśnieniem typowania zwycięzcy zapraszam tutaj.

Zwycięzca: Mateusz Rębecki przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Emmett - Topuria
3.77 - 1.27

Topuria
Ribas - Barber
1.47 - 2.53

Ribas
Tafa - Lane
1.60 - 2.20

Tafa
Onama - Santos
2.90 - 1.37

Santos
Allen - Silva
1.50 - 2.45

Allen
Magny - Rowe
1.55 - 2.32

Magny
Brown - Turman
1.37 - 2.90

Brown
Rębecki - Radzhabov
1.67 - 2.20

Rębecki
Ricci - Robertson
1.70 - 2.05

Ricci
Zhumagulov - Van
1.45 - 2.59

Zhumagulov
Peek - Mariscal
1.80 - 1.92

Peek
Emmers - Jenkins
1.47 - 2.53

Emmers
Brundage - Dumas
1.50 - 2.45

Brundage
Ostatnia gala7-4
Łącznie2768-1520
Poprawne64,55 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button