„Czy jest gotowy na Usmana? Być może” – Khamzat Chimaev już w sierpniu stoczy kolejną walkę w UFC

Sternik UFC Dana White zdradził, że robiący furorę w organizacji Khamzat Chimaev powróci do oktagonu już w sierpniu.

Zapytany w rozmowie z ESPN.com, kto zrobił na nim największe wrażenie podczas czterech lipcowych gal UFC Fight Island w Abu Zabi, sternik amerykańskiego giganta Dana White nie zawahał się ani sekundy.

– Khamzat – powiedział. – Gość dominuje. Jest pewny siebie, chce się bić co weekend. Uwielbiam to. Uwielbiam gości z takim podejściem. Jest niesamowicie utalentowany.

– Rzuciliśmy na niego najgorętszy talent z Wysp Brytyjskich. Dzieciaka, który jest naprawdę ostry, naprawdę świetnego zawodnika. A Chimaev rozprawił się z nim tak, że wydawało się, że to nie jego miejsce. Gość jest mocny. Sam zdaje sobie z tego sprawę i uwielbiam to.
Khamzat Chimaev odniósł w lipcu dwa zwycięstwa pod sztandarem UFC w rekordowo krótkim odstępie dziesięciu dni. W debiucie rozbił i poddał w drugiej rundzie Johna Phillipsa, by następnie ubić w pierwszej odsłonie wspomnianego przez Danę White’a Rhysa McKee.

Po drugiej wiktorii pojawił się doniesienia, wedle których szwedzki Czeczen chce powrócić do oktagonu już 15 sierpnia, ale sam zainteresowany stwierdził podczas konferencji prasowej, że planuje miesięczną przerwę.

Okazuje się jednak, że rzeczywiście już w sierpniu może stoczyć swoją trzecią walkę dla UFC.

– Powiedział mi, że chce walczyć, więc mówię: załatwione, doprowadzę do tego – powiedział White. – Teraz chce stoczyć kolejną walkę w sierpniu. Załatwię mu to, czego chce.

Khamzat Chimaev wyzwał w ostatnich dniach do walki Demiana Maię i Donalda Cerrone. Zapytany jednak o rywala dla Czeczena na sierpień, Dana White stwierdził, że sprawa jest rozwojowa.
– W tej chwili nad tym właśnie dumamy – powiedział. – Siedzieliśmy dzisiaj rano w biurze, zastanawiając się, z kim powinien teraz walczyć. Jeśli by spytać dzieciaka, to mówi, że jest gotowy na (Kamaru) Usmana. Czy jest rzeczywiście gotowy na Usmana? Patrząc na to, jak wygląda, kto wie? Być może.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply