„Zobaczmy, kto ma lepszy grappling” – Khamzat Chimaev rzuca wyzwanie Demianowi Mai i Donaldowi Cerrone

Rozpędzony dwoma efektownymi zwycięstwami Khamzat Chimaev rzucił wyzwanie Demianowi Mai i Donaldowi Cerrone.

W sobotę Khamzat Chimaev odniósł drugie w odstępie dziesięciu dni zwycięstwo w oktagonie UFC, deklasując w pierwszej rundzie Rhysa McKee w ramach gali UFC Fight Island w Abu Zabi.

Pojawiły się co prawda doniesienia, że szwedzki Czeczen kolejny pojedynek chciałby stoczyć już 15 sierpnia – miał się ku temu przychylić Dana White – ale zapytany o powrót do oktagonu podczas konferencji prasowej po sobotniej gali, Wilk stwierdził, że prawdopodobnie zrobi sobie miesięczną przerwę, do czego mocno namawiają go trenerzy i jego otoczenie.

Nie znaczy to jednak, że 26-latek nie ma już sprecyzowanych planów względem swojego kolejnego rywala. Zapytany o Donalda Cerrone, którego wskazał jako idealnego przeciwnika po swoim debiucie w UFC – zdemolował Johna Phillipsa – potwierdził zainteresowanie takim zestawieniem.

– Ma dobre nazwisko – powiedział Chimaev. – Wiem, że gość nie jest na moim poziomie i rozbiję go w rundę albo dwie. Pokonam go z łatwością. Łatwa kasa. Ma jednak dobre nazwisko. Ja mam dopiero dwie walki w UFC. On walczy tu od lat, wszyscy go znają. Rozbiję gościa. Łatwa kasa. A ma dobre nazwisko. Wtedy będę bliżej walki o pas.
Kilka godzin później reprezentant Allstarts zmienił najwyraźniej zdanie, kierując swój wzrok ku zaprawionemu w bojach asowi parteru Demianowi Mai.

– Demianie Maio, jesteś legendą i szanuję cię, ale jesteś niestety następny… – napisał. – Zobaczmy, kto ma lepszy grappling…

Demian Maia był ostatnio widziany w akcji podczas marcowej gali UFC Brasilia, przegrywając przez nokaut w pierwszej rundzie z Gilbertem Burnsem. W ten sposób seria trzech kolejnych zwycięstw Brazylijczyka dobiegła końca.

Tymczasem Donald Cerrone jeszcze w piątek – a więc przed galą UFC Fight Island – zasugerował powrót do oktagonu.

– Wygląda na to, że niebawem mnie zobaczycie – napisał na Instagramie.
Cały wywiad z Khamzatem Chimaevem poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply