Bukmacher MMAKSWUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady KSWZakłady UFC

Czy Brzeski zaskoczy? Czy Ziółkowski uciszy Paryż? Przegląd bukmacherski #141 – KSW 93: Parnasse vs. Mircea i UFC Vegas: Allen vs. Curtis 2

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich eFortuna.pl na gale KSW 93: Parnasse vs. Mircea oraz UFC Vegas: Allen vs. Curtis 2.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100 ZŁ KAŻDY. Szczegóły – tutaj.

W 141. części Przeglądu Bukmacherskiego weźmiemy pod lupę najciekawsze kursy bukmacherskie Fortuny na gale KSW 93: Parnasse vs. Mircea i UFC Vegas: Allen vs. Curtis 2.


Salahdine Parnasse vs. Valeriu Mircea 1.18 – 4.95


Do szczegółowej analizy walki zapraszam – tutaj.

W telegraficznym zaś skrócie, zdecydowanie faworyzuję Salahdine’a Parnasse’a, który powinien rozdawać karty w każdej płaszczyźnie walki. Jeśli dodać do tego bardzo szybki powrót Valeriu Mircei – walczył niespełna dwa miesiące temu – to naprawdę uniosę wysoko brew, jeśli Mołdawianin pokona Francuza. W tym kontekście kurs 4.95 na jego wiktorię w ogóle mnie nie interesuje. Podobnie jest jednak z 1.18 na Saladyna – mimo wszystko za nisko, by się nad nim pochylić.


ZGARNIJ 200 PLN ZA WYGRANĄ PARNASSE’A


Jest jednak inny kurs, który w tym pojedynku przyciąga oko. Chodzi mianowicie o zwycięstwo Salahdine’a Parnasse’a przed czasem – tj. przez TKO, dyskwalifikację lub poddanie. Taki scenariusz jest wyceniany na 1.65 i jak najbardziej uważam, że warto się nad nim zadumać. Mircea to nie jest typ zawodnika, który posiada zasobny w paliwo bak, szczególnie że – jak wspomniałem – wraca teraz po bardzo krótkiej przerwie.

Odrobinę bezpieczniejszy – na tyle, na ile to możliwe – jest natomiast kurs 1.43 na scenariusz, w którym walka ta nie kończy się na punkty lub techniczną decyzją. Mamy tutaj uwzględnioną potencjalną sensację w postaci zwycięstwa Mircei – bo gdyby tego jednak dokonał, to najpewniej przez nokaut lub poddanie.

Zwycięstwo Salahdine’a Parnasse’a – 1.18
Zwycięstwo Valeriu Mircei – 4.95
Walka nie zakończy się na punkty lub techniczną decyzją – 1.43
Salahdine Parnasse wygra przez (T)KO, dyskwalifikację lub poddanie – 1.65


Marian Ziółkowski vs. Wilson Varela 1.44 – 2.79


Szczegółowa analiza walki – tutaj.

Faworyzuję Mariana Ziółkowskiego z kilku powodów. Po pierwsze – ma świetne gabaryty, z których potrafi czynić rewelacyjny użytek. Po drugie – jest wszechstronniejszy. Po trzecie – góruje nad rywalem pod względem doświadczenia. Oczywiście istnieje tutaj spory znak zapytania w temacie formy Polaka, bo nie walczył on od prawie dwóch lat, a mimo wszystko warunki bojowe to coś innego niż sparing.

Przyznam natomiast szczerze, że szanse na wygraną rozkładam mniej więcej tak, jak układają się kursy bukmacherskie, ergo szału tutaj nie widzę.

Zadumałbym się natomiast nad dwoma kursami. Po pierwsze – wygrana Mariana na punkty lub techniczną decyzją jest warta 2.15 – a takiego właśnie rezultatu się spodziewam. Polak będzie punktował z dystansu, okolicznościowo szukając być może obalenia.

Po drugie zaś, z tych mniej ryzykownych scenariuszów, 1.45 na liczbę rozpoczętych rund większą niż 2,5. Uniosę lekko brew, jeśli nie zobaczymy tutaj trzeciej odsłony.

Zwycięstwo Mariana Ziółkowskiego – 1.44
Zwycięstwo Wilsona Vareli – 2.79
Marian Ziółkowski wygra na punkty lub techniczną decyzją – 2.15
Liczba rozpoczętych rund: więcej niż 2,5 – 1.45


Valter Walker vs. Łukasz Brzeski 1.35 – 3.20


Dokładniej walce tej przyjrzałem się tutaj. W roli faworyta z uwagi na gabaryty, siłę, masę oraz zapasy widzę Valtera Walkera. Jak natomiast starcie to zapowiada się z perspektywy bukmacherskiej?

Jestem do pewnego stopnia w stanie zrozumieć entuzjastów kursu 3.20 na wygraną Łukasza Brzeskiego, bo jeśli Polak utrzyma walkę w stójce, to tam powinien rozdawać karty, ale… Osobiście jednak postoję. Brazylijczyk jest zbyt świadom swoich kickbokserskich ułomności, aby wdawać się z Łukaszem w szermierkę na pięści i kopnięcia.

Gdybym musiał wskazać najciekawszy kurs na to starcie, to mój wybór padłby na liczbę rozpoczętych rund większą niż 1,5, co jest warte 1.38 lub, dla większych ryzykantów, liczbę rund większą niż 2,5, który to scenariusz jest wyceniany na 1.84. Chodzi po prostu o to, że prognozuję, iż Walkerowi zabraknie techniki, aby skończyć Brzeskiego w parterze, a Polakowi siły w pięściach, aby skończyć Brazylijczyka w stójce.

Zwycięstwo Valtera Walkera – 1.35
Zwycięstwo Łukasza Brzeskiego – 3.20
Liczba rozpoczętych rund: więcej niż 1,5 – 1.38
Liczba rozpoczętych rund: więcej niż 2,5 – 1.84

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Chrisa Curtisa – 2.58

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button