UFC

Czołowy lekki twierdzi, że otrzymał propozycję walki z Charlesem Oliveirą na UFC 305 w Perth: „Zobaczymy, czy podpisze kontrakt”

Były mistrz wagi lekkiej Charles Oliveira może powrócić do akcji podczas sierpniowej gali UFC 305 w Perth.

Były mistrz wagi piórkowej UFC Alexander Volkanovski garnie się z powrotem do oktagonu. Pokonany w ostatnich dwóch walkach przez Islama Makhacheva i Ilię Topurię, Australijczyk wznowił już treningi i w najbliższych miesiącach chce stoczyć kolejny pojedynek.

– Słyszałem, że walka Ilii (Topurii) z Maxem (Hollowayem) jest potwierdzona, więc muszę porozmawiać z UFC i zobaczyć, co jest grane – powiedział Volkanovski w rozmowie z australijskim oddziałem FOX Sports. – Musimy wyjaśnić sytuację.

– Mówiłem wcześniej, że muszę zrobić sobie trochę przerwy i UFC też chciało, żebym zrobił sobie przerwę. Jeśli więc ta walka jest zestawiona, muszę się z tym pogodzić. Nie mogę oczekiwać, że UFC będzie na mnie czekać.

Volk powiedział, że otrzymał od Dany White’a i spółki zapewnienie, że jego następna walka w 145 funtach będzie miała status mistrzowski. Problem jednak w tym, że Australijczyk nie chce tak długo czekać. Chętnie w międzyczasie wybierze się do wagi lekkiej.

– Jeśli mają zrobić tę walką Ilii z Maxem, to liczyłbym na to, że jednak odbędzie się wcześniej, bo chciałbym jeszcze w tym roku powalczyć – powiedział. – Nie chcę czekać.

– Jeśli więc do końca roku nie dostanę walki o pas, to potrzebowałbym czegoś ekscytującego – może Charlesa Oliveiry. Są też inni, ale wydaje mi się, że Michael Chandler nadal będzie czekał na Conora McGregora, a Dustin Poirier i Justin Gaethje nie spieszą się z powrotem.

Alexander Volkanovski stwierdził, że w kategorii piórkowej nie ma już zestawień, które by go ekscytowały, a ze wszystkimi już walczył.

Czy rozchwytywany Charles Oliveira – do walki z nim dążą też przecież chociażby Mateusz Gamrot czy Colby Covington – będzie jednak zainteresowany konfrontacją z Alexandrem Volkanovskim? Tego nie wiadomo. Może się okazać, że Brazylijczyk powróci do oktagonu już przy okazji sierpniowej gali UFC 305 w Perth. Możliwość taką wskazał nieoczekiwanie Dan Hooker, który w nieszczególnie zawoalowany sposób dał do zrozumienia, że otrzymał propozycję walki z Brazylijczykiem.

– Jestem już w stu procentach zdrowy, wszystko jest już w porządku – powiedział Hooker w FOX Sports. – Trenuję. Trenuję ciężko. Na sto procent. Jestem w trakcie obozu przygotowawczego pod Perth. Nie jestem pewien, czy mogę o tym mówić…

– Oczywiście to jeszcze nic oficjalnego, ale ja jestem rzecz jasna w stu procentach na „tak”, a stary Charles Olives… Myślę, że to walka, którą fani po tej stronie świata bardzo chcieliby obejrzeć. No ale zobaczymy. Przekonamy się, czy skusi się na to ciastko i podpisze kontrakt.

Sklasyfikowany na 11. miejscu w rankingu wagi lekkiej Dan Hooker wygrał dwie ostatnie walki, w pokonanym polu zostawiając Claudio Puellesa i Jalina Turnera.

Charles Oliveira przegrał podczas jubileuszowej gali UFC 300 z Armanem Tsarukyanem, oddalając się od rozgrywki o najwyższe laury w 155 funtach. Celował w szybki powrót do oktagonu, podkreślając jednak, że interesują go tylko duże zestawienia.

Gala UFC 305 odbędzie się 17 sierpnia w Perth. Zwieńczy ją starcie o pas wagi średniej pomiędzy Dricusem Du Plessisem i Israelem Adesanyą.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button