Doping w MMAUFC

Cro Cop zawieszony na dwa lata

Cro Cop został zawieszony na dwa lata za stosowanie hormonu wzrostu.

UFC ogłosiło, że Mirko Cro Cop Filipovic został zawieszony na dwa lata za wykrycie w jego organizmie zabronionych substancji.

Przypomnijmy, że Chorwat miał wystąpić na gali UFC Fight Night 79 w starciu z Anthonym Hamiltonem, z którego ostatecznie wycofał się, informując jednocześnie o zakończeniu kariery – czego powodem miały być trapiące go kontuzje.

Jednak następnego dnia Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA), z którą współpracuje UFC, poinformowała, że podczas kontroli antydopingowej przeprowadzonej w Zagrzebiu, w organizmie Filipovica wykryto zabronioną substancję. Chorwat w odpowiedzi publicznie przyznał się do stosowania hormonu wzrostu, twierdząc, że była to jedyna nadzieja na to, aby doprowadzić jego ramię do oktagonowej użyteczności – co się ostatecznie nie powiodło.

Wobec emerytury, na jaką przeszedł Cro Cop, jego 2-letnia banicja nie ma większego znaczenia. Tym niemniej, Chorwatowi, który zamknął karierę zwycięstwem w Krakowie na UFC FN 64 z Gabrielem Gonzagą, przypada niezbyt chlubny tytuł pierwszego zawodnika w historii ukaranego w wyniku współpracy na linii UFCUSADA.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button