Bellator

Cro Cop Filipovic vs. Roy Nelson na Bellator 217

Rewanżowe starcie pomiędzy Mirko Cro Copem Filipovicem i Royem Nelsonem zostało dodane do rozpiski lutowej gali Bellator 217.

Matchmakerzy Bellatora powrócili do zestawienia legendarnego Mirko Cro Cop Filipovica (37-11-2) z Royem Nelsonem (23-16), do którego dojdzie podczas zaplanowanej na 16 lutego w Uncasville gali Bellator 217.

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.

Pierwotnie obaj zawodnicy mieli ponownie się spotkać – bo w 2011 roku walczyli już w oktagonie UFC, gdzie Amerykanin wygrał przez nokaut – w maju tego roku, ale plany te pokrzyżowała kontuzja Chorwata.

Cro Cop jest niepokonany od ponad czterech lat i może pochwalić się serią dziewięciu zwycięstw, wszystkich przed czasem. W tym okresie 44-letni obecnie zawodnik pokonywał między innymi Amira Aliakbariego, Muhammeda Lawala czy ostatnio, podczas wrześniowej gali RIZIN 13 Roque Martineza.

Z kolei 42-letni Roy Nelson swojej dotychczasowej przygody z Bellatorem do udanych nie zaliczy. W debiucie wypunktował co prawda Javy’ego Ayalę, ale potem doznał dwóch porażek – większościową decyzją z Mattem Mitrione oraz przez nokaut z Sergeiem Kharitonovem podczas październikowej gali Bellator 207.

Tego samego wieczoru dojdzie też do kluczowej dla układu sił w wadze ciężkiej walki Vitaly’a Minakova z Cheickiem Kongo.

*****

Analizy UFC 231 – Valentina Shevchenko vs. Joanna Jędrzejczyk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button