UFC

Cory Sandhagen vs. Raphael Assuncao na UFC 241

Interesująco zapowiadające się starcie młodego amerykańskiego wilka w osobie Cory’ego Sandhagena z zaprawionym w bojach brazylijskim lisem w osobie Raphaela Assuncao odbędzie się podczas gali UFC 241.

Istotne dla układu sił w kategorii koguciej starcie pomiędzy Corym Sandhagenem (11-1) i Raphaelem Assuncao (27-6) zostało oficjalnie dodane do rozpiski gali UFC 241, która odbędzie się 17 sierpnia w Anaheim. O zestawieniu pierwotnie doniósł portal ESPN.com.

Zobacz także: Roberto Soldic zdecydowanie o potencjalnej przeprowadzce do wagi średniej

Sklasyfikowany na 8. miejscu w rankingu 135 funtów Cory Sandhagen jest niepokonany pod sztandarem UFC, mogąc pochwalić się serią czterech zwycięstw w oktagonie, w tym trzech przed czasem. W debiucie ubił Austina Arnetta, następnie ten sam los fundując Iuriemu Alcantarze. Jego kolejną ofiarą był Mario Bautista, którego zmusił do klepania. Ostatni raz był widziany w akcji podczas kwietniowej gali UFC on ESPN+ 8, niejednogłośnie pokonując Johna Linekera.

Okupujący 2. miejsce w rankingu Raphael Assuncao w latach 2017-2018 wygrał cztery walki z rzędu, w pokonanym polu zostawiając Aljamaina Sterlinga, Marlona Moraesa, Matthewa Lopeza i Roba Fonta. Rewanżowego starcia z Moraesem, do którego doszło podczas lutowej gali UFC on ESPN+ 2, wspominał jednak miło nie będzie – przegrał bowiem przez poddanie w pierwszej rundzie.

Młodszy o dziesięć lat Amerykanin będzie miał po swojej stronie zdecydowaną przewagę warunków fizycznych. Wydaje się, że utrzymując walkę na nogach, gdzie z uwagi na swój mobilny, nieprzewidywalny i kreatywny styl walki powinien rozdawać karty, ułatwi sobie drogę do zwycięstwa. Jeśli jednak nie znajdzie odpowiedzi na zapaśnicze próby doświadczonego rywala lub jego srogie lowkingi, czekają go problemy.
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Cory Sandhagen – 1.55
Raphael Assuncao – 2.45

Wstępny typ:

Cory Sandhagen

Rozpiska UFC 241

Walka wieczoru

265 lbs: Daniel Cormier (22-1) vs. Stipe Miocic (18-3) – o pas mistrzowski

Co-main event

170 lbs: Nate Diaz (19-11) vs. Anthony Pettis (22-8)

Pozostałe

185 lbs: Yoel Romero (13-3) vs. Paulo Costa (12-0)
135 lbs: Cory Sandhagen (11-1) vs. Raphael Assuncao (27-6)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button