UFC

Yoel Romero vs. Paulo Costa na UFC 241

Matchmakerzy UFC podjęli kolejną próbę zestawienia pojedynku Yoela Romero z Paulo Costą – tym razem podczas sierpniowej gali UFC 241.

Yoel Romero (13-3) i Paulo Costa (12-0) zgodzili się na pojedynek, do którego dojdzie 17 sierpnia w Anaheim podczas gali UFC 241. O zestawieniu nieoficjalnie doniósł Ariel Helwani.

Po raz pierwszy kubańsko-brazylijski duet próbowano zestawić podczas listopadowej gali w Nowym Jorku, ale Żołnierz Boga nie był w pełni sprawny. Starcie w rezultacie przełożono na styczeń, ale wtedy problemów zdrowotnych nabawił się Borrachinha. Wreszcie raz jeszcze Romero i Costę zestawiono na okoliczność kwietniowej gali UFC on ESPN+ 8 w Sunrise, ale problemy z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA) Brazylijczyka wykluczyły go z występu – a z czasem z walki wypadł też chory na zapalenie płuc Kubańczyk.
Przegrawszy z Robertem Whittakerem w starciu o tymczasowy pas mistrzowski w 2017 roku, Yoel Romero w lutym zeszłego roku znokautował Luke’a Rockholda, w ten sposób torując sobie drogę do rewanżu z Bobbym Knucklesem. W czerwcu podczas gali UFC 225 zafundował mistrzowi oktagonowe piekło, ale skończył na tarczy, przegrywając niejednogłośną decyzją sędziowską. Łącznie w UFC 42-letni Kubańczyk wygrał dziewięć z jedenastu walk, w tym siedem przez nokauty.

Natomiast młodszy od Kubańczyka o 14 lat Paulo Costa wygrał wszystkie cztery pojedynku pod sztandarem UFC – komplet przez nokauty. W debiucie ubił Garretha McLellana, potem ten sam los zafundował Oluwale Bamgbose, Johny’emu Hendricksowi i ostatnio, podczas lipcowej gali UFC 226, Uriahowi Hallowi.

Poniżej wstępna analiza walki z poprzedniej jej zapowiedzi.

Starcie zapowiada się wybornie i wydaje się, że rozstrzygnie się w stójce, bo tam najczęściej toczą swoje boje obaj zawodnicy. Nie sposób jednak wykluczyć, że Kubańczyk tu i ówdzie poszuka obalenia, aby zapunktować. W stójce natomiast… Nadal rozwijający się z walki na walkę – może mieć znaczenie! – Costa słynie z niczym niezmąconej agresji i niebywałej aktywności, próbując urwać rywalom głowę każdym niemal ciosem. Z tego rodzaju rywalem Romero jeszcze się nie mierzył. Jego defensywa stójkowa – z balansem i pracą gardą na czele – zostaną poddane solidnemu testowi. Z drugiej zaś strony, Żołnierz Boga pomimo zaawansowanego wieku może przeważać szybkościowo, a i sam posiada niebywałe kowadło w pięściach, wsparte też tytanem w szczęce. Walczy ponadto z odwrotnej pozycji i jest też znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem od Brazylijczyka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Yoel Romero – 1.55
Paulo Costa – 2.35

Wstępny typ:

Yoel Romero

Rozpiska UFC 241

Walka wieczoru

265 lbs: Daniel Cormier (22-1) vs. Stipe Miocic (18-3) – o pas mistrzowski

Pozostałe

185 lbs: Yoel Romero (13-3) vs. Paulo Costa (12-0)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button