Conor McGregor spada w liście najbogatszych sportowców Forbes za 2018 rok

Conor McGregor spadł o szesnaście pozycji w najnowszym rankingu najbogatszych sportowców autorstwa Forbes.

Conor McGregor został sklasyfikowany na 21. miejscu w rankingu najbogatszych sportowców na świecie według magazynu Forbes za 2018 rok.

Zobacz także: Tony Ferguson z ostrą odpowiedzią na sugestie Dany White’a o zestawieniu rewanżu z Donaldem Cerrone

Według szacunków, Irlandczyk w 2018 roku zarobił łącznie $47 milionów, na co złożyły się $32 miliony w ramach wynagrodzeń i bonusów PPV oraz $15 milionów w ramach umów sponsorskich i innych.

Jedyną walką, jaką w zeszłym roku stoczył Notorious, był przegrany bój z Khabibem Nurmagomedovem podczas rekordowej pod względem sprzedaży PPV gali UFC 229.

Wedle wyliczeń Forbes, McGregor zarabia też $5 milionów na rok z tytułu umowy sponsorskiej z Reebokiem.

Irlandczyk jest jedynym przedstawicielem MMA w najnowszej klasyfikacji. Poza nim wśród reprezentantów sportów walki znajdziemy pięciu bokserów. Nad Conorem McGregorem znaleźli się Canelo Alvarez (4. miejsce – $94 mln) oraz Anthony Joshua (13. miejsce – $55 mln), natomiast pod nim: Deontay Wilder (56. miejsce – $30.5 mln), Manny Pacquiao (92. miejsce – $26 mln) oraz Giennadij Gołowkin (95. miejsce – $25.5 mln).

Pierwsze trzy miejsca w najnowszej klasyfikacji padły łupem piłkarzy z Lionelem Messim na czele. Argentyńczyk zarobił $127 milionów. Za nim znaleźli się Cristiano Ronaldo ze $109 milionami oraz Neymar ze $105 milionami.

W 2016 roku Conor McGregor jako pierwszy zawodnik w historii UFC przebił się do setki najbogatszych sportowców na świecie. Został wówczas sklasyfikowany na 85. miejscu z kwotą $18 milionów.

Rok później Irlandczyk awansował na 24. pozycję z kwotą $34 milionów.
Z kolei w zeszłorocznej odsłonie skończył na 4. miejscu z zawrotną kwotą $99 milionów – w zdecydowanej większości pochodzących z tytułu kasowej walki bokserskiej z Floydem Mayweatherem Jr..

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply