Rizin Fighting Federation

Conor McGregor, Floyd Mayweather Jr. i inni zmierzą się w oryginalnej formule podczas noworocznej gali RIZIN

Wedle nieoficjalnych doniesień, Conor McGregor i Floyd Mayweather Jr. spotkają się ponownie podczas gali RIZIN – ale w ruch tym razem nie pójdą pięści.

Przed kilkoma dniami głównodowodzący RIZIN Nobuyuki Sakakibara zapowiedział organizację „dość dziwnego, innowacyjnego wydarzenia odmiennego od MMA, kickboxingu i wrestlingu”, sugerując też, że może wziąć w nim udział Conor McGregor.

Zobacz także: Conor McGregor reaguje na zwycięstwo Nate’a Diaza

Jak natomiast donosi DailyStar.co.uk, chodzi o powrót do idei programu Superstars, który zadebiutował w BBC w latach siedemdziesiątych. Polega on na rywalizacji znanych sportowców w różnorodnych konkurencjach szybkościowych, wysiłkowych, odpornościowych czy technicznych – nie obejmują one jednak żadnej walki wręcz.

Wedle doniesień portalu, we wskrzeszonej przez RIZIN odsłonie, która odbędzie się w Nowy Rok, udział wezmą właśnie Conor McGregor, a także Floyd Mayweather Jr., Tenshin Nasukawa i jeszcze jeden japoński kickbokser. Irlandczyk miał otrzymać propozycję udziału w rywalizacji opiewającą na kwotę £10 milionów.

Conor jest o włos od podpisania umowy.

– pisze DailyStar, powołując się na swoje źródła.

Wydarzenie nie przewiduje żadnej walki, więc nie narusza jego kontraktu z UFC. Może więc wziąć w nim udział.

McGregor i Mayweather Jr. zmierzyli się w formule bokserskiej w 2017 roku, wykręcając kapitalne wyniki oglądalności i sprzedaży PPV, na czym zarobili krocie – Irlandczyk prawie $100 milinów, Amerykanin nawet dwa razy więcej. Mayweather Jr. bez problemów rozbił McGregora, kończąc go w dziesiątej rundzie.

Floyd gościł już na gali RIZIN, w pokazowym pojedynku bokserskim demolując Nasukawę w pierwszej rundzie, za co zarobił około £5,5 mln.

Kilka dni temu Notorious zapowiedział gotowość powrotu do oktagonu UFC, nie wykluczając, że kolejny pojedynek stoczy jeszcze w tym roku. Póki co brak jednak jakichkolwiek szczegółów.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button