Clay Guida oskarżył Nate’a Diaza o pobicie – śledztwo rozpoczęte


Conor McGregor stanie w czerwcu przed sądem za swoje wybryki z Brooklynu – i niewykluczone, że niebawem w jego ślady, nie pierwszy raz, pójdzie Nate Diaz.

Szeryf w hrabstwie Sacramento w Kalifornii przyjrzy się incydentowi z udziałem Nate’a Diaza, do jakiego doszło w ostatni piątek podczas gali Combate Americas.

Jak donosi portal MMAFighting.com, Clay Guida, którego stocktończyk – rzekomo w żaden sposób niesprowokowany – oskarża go o pobicie.

Menadżer Carpentera John Fosco powiedział, młodszy ze stocktońskich braci popchnął jego klienta z tyłu – w rezultacie wpadł on na metalowe barierki, rozcinając wargę. Wedle źródeł MMAFighting.com, Guida po wszystkim krwawił z ust.

https://www.youtube.com/watch?v=VNu-59CCepw
Sprawa przeciwko Diazowi zostanie teraz przydzielona oficerowi i rozpocznie się śledztwo. Jeśli wykaże ono, że ofiara została napadnięta, wniosek o areszt zostanie przekazany do wglądu prokuratorowi okręgowemu.

Clay Guida pokonał Nate’a Diaza w 2009 roku niejednogłośną decyzją sędziowską. Dwa miesiące temu rzucił mu wyzwanie, zapraszając go do rewanżu, ale ostatecznie zestawiono go z Bobbym Greenem, z którym zmierzy się podczas czerwcowej gali UFC 225.

Stocktończyk w oktagonowej akcji nie był widziany od sierpnia 2016 roku. Od jakiegoś czasu wyraża gotowość do powrotu – którego swoim piątkowym wybrykiem raczej sobie nie ułatwił.

*****

Jessica Andrade: „Karolina nie chce ze mną walczyć, a nie mogę czekać na Namajunas”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *