Fight NightsRosyjskie MMA

Ciężki nokaut i brutalna dobitka w Petersburgu – video

Tyson Nam popisał się drugim z rzędu kapitalnym nokautem pod banderą rosyjskiej organizacji Fight Nights Global.

Podczas wczorajszej gali Fight Nights Global 75, która odbyła się w Petersburgu kolejne spektakularne zwycięstwo dopisał do swojego rekordu Tyson Nam (16-8), fundując pierwszą od sześciu lat porażkę Rizvanowi Abuevowi (9-2).

Pierwsze cztery minuty walki przebiegały pod dyktando znacznie aktywniejszego Rosjanina. Skupiający się głównie na lowkingach Hawajczyk bronił się co prawda nieźle, ale kilka ciosów i kopnięć kreatywnego Abueva doszło celu. W końcówce pierwszej rundy Nam zaczął jednak polować na prawego zamachowego – pierwszym przestrzelił, drugim okrutnie rywala naruszył, a trzecim przeniósł go do krainy Morfeusza, jeszcze dobijając go w stylu Dana Hendersona kowadłem z góry.

https://twitter.com/Jolassanda/status/916377841700401153
Dla walczącego w kategorii muszej 34-letniego Nama jest to drugi z rzędu zwycięstwo pod banderą rosyjskiej organizacji. Pierwsze odniósł pół roku temu, sensacyjnie nokautując byłego pretendenta do pasa mistrzowskiego UFC, Aliego Bagautinova.

W walce wieczoru Fight Nights 75 Tomas Deak (17-9) w finale turnieju kategorii koguciej znokautował Nikitę Chistyakova (7-4), zdobywając pas mistrzowski 135 funtów.

*****

Typowanie UFC 216 – Ferguson vs. Lee

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button