UFC

Charles Oliveira vs. Beneil Dariush dodane do październikowej gali UFC FN

Świetnie zapowiadające się starcie pomiędzy dwoma lekkimi, Charlesem Oliveirą i Beneilem Dariushem, zostało dodane do październikowej gali UFC Fight Night.

Świetnie zapowiadające się starcie w kategorii lekkiej pomiędzy mogącymi pochwalić się kapitalnymi seriami zwycięstw Charlesem Oliveirą (29-8) i Beneilem Dariushem (19-4-1) zostało dodane do rozpiski gali UFC Fight Night, która odbędzie się 3 października w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O zestawieniu doniósł portal AGFight.com.br.

Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu 155 funtów Brazylijczyk wygrał siedem ostatnich walk – wszystkie przed czasem. Pięciu rywali poddał, dwóch znokautował. Ostatnio był widziany w akcji podczas marcowej gali UFC on ESPN+ 28 w Brasilii, gdzie poddał Kevina Lee. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Jareda Gordona, Nika Lentza czy Jima Millera.
Okupujący 14. pozycję w rankingu Beneil Dariush skończył zwycięsko pięć ostatnich pojedynków, w tym cztery bez pomocy sędziów punktowych. Ledwie tydzień temu efektownie znokautował Scotta Holtzmana, wcześniej ten sam los fundując Drakkarowi Klose – dla obu była to pierwsza w karierze porażka przez nokaut. W pokonanym polu zostawiał też ostatnimi czasy Drewa Dobera czy Franka Camacho.

Obaj zawodnicy to wyborni specjaliści od walki na chwyty – w parterze to Brazylijczyk jest agresywniejszy, a Amerykanin – bardziej metodyczny. W stójce natomiast to Oliveira ma znacznie więcej do zaoferowania, ale trudno tutaj lekceważyć Dariusha – gdy wchodzi w swój szał berserkera, jest w stanie ustrzelić niemal każdego. Bardzo ciekawie zapowiada się też rywalizacja w klinczu, bo obaj zawodnicy prezentują się w tym obszarze świetnie. Natomiast Do Bronx wydaje się mieć więcej paliwa w baku, co może mieć znaczenie, jeśli walka wyjdzie za pierwszą rundę.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Charles Oliveira – 1.50
Beneil Dariush – 2.50

Wstępny typ:

Charles Oliveira
Rozpska UFC Fight Night

Walka wieczoru

135 lbs: Holly Holm (13-5) vs. Irene Aldana (12-5)

Pozostałe

155 lbs: Charles Oliveira (29-8) vs. Beneil Dariush (19-4-1)
135 lbs: Germaine de Randamie (9-4) vs. Julianna Pena (9-3)
265 lbs: Tanner Boser (19-6-1) vs. Andrei Arlovski (29-19)
145 lbs: Jeremy Stephens (28-18) vs. Edson Barboza (20-9)
265 lbs: Andrei Arlovski (29-19) vs. Tanner Boser (19-6-1)
115 lbs: Loma Lookboonmee (4-2) vs. Jinh Yu Frey (9-5)
265 lbs: Yorgan De Castro (6-1) vs. Carlos Felipe (8-1)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button