UFC

Edson Barboza vs. Jeremy Stephens w planach na październikową galę UFC

Wedle nieoficjalnych doniesień, starcie pomiędzy Edsonem Barbozą i Jeremym Stephensem jest szykowane na październikową galę UFC.

Brutalnie zapowiadające się starcie w kategorii piórkowej pomiędzy Edsonem Barbozą (20-9) i Jeremym Stephensem (28-18) jest planowane na okoliczność gali UFC Fight Night, która odbędzie się 3 października, najprawdopodobniej w Las Vegas.

O zestawieniu nieoficjalnie doniósł portal Combate.com.

Brazylijczyk nie zaliczy ostatnich występów do udanych – przegrał aż pięć z ostatnich sześciu. W maju tego roku zadebiutował w wadze piórkowej, niejednogłośnie – i kontrowersyjnie – przegrywając jednak z Danem Ige w ramach gali UFC Jacksonville. Wcześniej natomiast przegrywał z Paulem Felderem – decyzja również mogła pójść na jego konto – Justinem Gaethje czy Kevinem Lee. W glorii zwycięzcy nie był widziany od grudnia 2018 roku, gdy znokautował Dana Hookera.
Jeremy Stephens ma za sobą jeszcze gorszą serię, bo na tarczy skończył cztery ostatnie walki. Jego ręka nie była w górze od lutego 2018 roku, gdy brutalnie znokautował Josha Emmetta. Później przegrywał natomiast z Jose Aldo, Zabitem Magomedsharipovem, Yairem Rodriguezem oraz Calvinem Kattarem, który podczas majowej gali UFC 249 zafundował mu pierwszą od ośmiu lat porażkę przez nokaut.

W dystansie kickbokserskim przewaga powinna należeć do Brazylijczyka, ale czy będzie w stanie unikać presji ze strony agresywnie nacierającego i najpewniej niezainteresowanego klasyczną szermierką na pięści i kopnięcia Stephensa?Przewidywane kursy bukmacherskie:

Edson Barboza – 1.65
Jeremy Stephens – 2.15

Wstępny typ:

Jeremy Stephens
Rozpska UFC Fight Night

Walka wieczoru

135 lbs: Holly Holm (13-5) vs. Irene Aldana (12-5)

Pozostałe

135 lbs: Germaine de Randamie (9-4) vs. Julianna Pena (9-3)
145 lbs: Jeremy Stephens (28-18) vs. Edson Barboza (20-9)
115 lbs: Loma Lookboonmee (4-2) vs. Jinh Yu Frey (9-5)
265 lbs: Yorgan De Castro (6-1) vs. Carlos Felipe (8-1)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button