UFC

Chan Sung Jung vs. Dennis Bermudez i sześć innych walk na UFC Fight Night 104

Rozpiska gali UFC Fight Night 104 wzbogaciła się o walkę wieczoru pomiędzy Chan Sung Jungiem i Dennisem Bermudezem oraz sześć innych starć.

Organizacja UFC jednym rzutem ujawniła niemal całą kartę walk gali UFC Fight Night 104, która odbędzie się 4 lutego w Houston.

Poza anonsowanym przez nasz wcześniej zestawieniem Jana Błachowicza z Ovincem St. Preuxem ogłoszono też siedem innych pojedynków.

W walce wieczoru naprzeciwko siebie staną dwaj piórkowi – powracający po ponad trzyletniej nieobecności Chan Sung Jung (13-4), który w ostatniej walce przed odbyciem służby wojskowej przegrał z Jose Aldo, oraz rozpędzony dwoma wiktoriami – ostatnio wypunktował Rony’ego JasonaDennis Bermudez (16-5).

Trudno określić, w jaką formę po tak długim rozbracie z oktagonem zaprezentuje Koreański Zombie. Wydaje się, że szybkość, zapaśnicze szlify oraz kondycja Amerykanina mogą sprawić mu wiele problemów.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Chan Sung Jung – 2.35
Dennis Bermudez – 1.60

*****

W co-main evencie gali zobaczymy mającą za sobą udany debiut w oktagonie – pokonała Heather ClarkAlexę Grasso (9-0) i przeplatającą zwycięstwa z porażkami – ostatnio udusiła Kailin CurranFelice Herrig (11-6).

Amerykanka po swojej stronie większe doświadczenie i może górować od strony fizycznej, ale z pewnością będzie miała pełne ręce roboty z kickboxingiem Meksykanki, którą też trudno utrzymać w parterze.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alexa Grasso – 1.55
Felice Herrig – 2.45

*****

W kategorii lekkiej rękawice skrzyżują rozpędzeni dobrymi seriami zwycięstw Evan Dunham (18-6), który wygrał ostatnie cztery pojedynki, oraz Abel Trujillo (11-6), który wychodził z tarczą z trzech ostatnich potyczek.

Trujillo bije bardzo mocno, a i jego zapasy ostatnio nie wyglądają źle, ale walczący z odwrotnej pozycji Dunham to sprawny zapaśnik i parterowiec, który nie zawaha się przed zamianą pojedynku w festiwal klinczu pod siatką, byle wydrzeć zwycięstwo.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Evan Dunham – 1.50
Abel Trujillo – 2.55

*****

W kategorii ciężkiej rozpędzony dwoma wiktoriami Justin Ledet (8-0) powita w oktagonie również niepokonanego Ukraińca Dmitry’a Sosnovskiy’ego (10-0).

Sprawa nie wydaje się skomplikowana – jeśli Amerykanin utrzyma walkę na górze, jego przewaga – szczególnie bokserska – powinna być znaczna. Jeśli da się przewrócić, z góry karty rozdawał będzie lubujący się w ciężkim gnp debiutant.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Justin Ledet – 1.60
Dmitriy Sosnovskiy – 2.35

*****

W dywizji lekkiej w oktagonowe tany pójdą dwaj zawodnicy, których dobra seria zwycięstw została ostatnio zatrzymana – Johnny Case (22-5) i James Vick (9-1).

Vick będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych, ale jego dziurawa jak szwajcarski ser defensywa stójkowa będzie narażała go na ataki lepiej kickboksersko poukładanego Case’a. Ten ostatni ma też przyzwoite zapasy, więc może spróbować przenosić walkę do parteru, uważając oczywiście na firmową gilotynę Vicka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Johnny Case – 1.65
James Vick – 2.25

*****

W innej walce w kategorii ciężkiej uprzejmości wymieniać będą zwycięscy ostatnio Adam Milstead (8-1) oraz Curtis Blaydes (6-1).

Milstead powinien dyktować warunki na nogach, ale najgroźniejszą bronią Blaydesa pozostają mocne zapasy i uderzenia z góry. Milstead jak najbardziej może skruszyć szczękę rywala w stójce, bo ten nie dysponuje dobrą defensywą, ale czy powstrzyma zapędy zapaśnicze silnego jak tur przeciwnika?

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Adam Milstead – 2.60
Curtis Blaydes – 1.45

*****

Wreszcie w ostatniej ogłoszonej walce w bój pójdą powracający po zwycięstwach Chas Skelly (16-2) i Chris Gruetzemacher (13-1).

Skelly nadal nie ma wiele do zaoferowania w stójce, ale jego zapasy powinny z nawiązką wystarczyć na niedoświadczonego w walkach na wysokim poziomie rywala.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Chas Skelly – 1.40
Chris Gruetzemacher – 2.80

Rozpiska UFC Fight Night 104

Walka wieczoru

145 lbs: Chan Sung Jung (13-4) vs. Dennis Bermudez (16-5)

Co-main event

115 lbs: Alexa Grasso (9-0) vs. Felice Herrig (11-6)

Pozostałe

155 lbs: Evan Dunham (18-6) vs. Abel Trujillo (15-6)
205 lbs: Jan Błachowicz (19-6) vs. Ovince St. Preux (19-9)
265 lbs: Justin Ledet (8-0) vs. Dmitry Sosnovskiy (10-0)
155 lbs: Johnny Case (22-5) vs. James Vick (9-1)
265 lbs: Adam Milstead (8-1) vs. Curtis Blaydes (6-1)
145 lbs: Chas Skelly (16-2) vs. Chris Gruetzemacher (13-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button