Polskie MMAUFC

Jan Błachowicz vs. Ovince St. Preux na UFC Fight Night 104

W swojej szóstej walce pod banderą UFC Jan Błachowicz stanie naprzeciwko Ovince’a St. Preuxa na gali UFC Fight Night 104 w Houston.

Czołowy polski półciężki Jan Błachowicz (19-6) powraca do oktagonu – polski zawodnik skrzyżuje rękawice z Ovincem St. Preuxem (19-9) na gali UFC Fight Night 104, która odbędzie się 4 lutego w Houston. O zestawieniu poinformowano podczas transmisji z gali TUF 24 Final.

Polak stoczył łącznie pięć walk pod banderą amerykańskiego giganta, zwyciężając dwa z nich – pokonał Ilira Latifiego w debiucie oraz Igora Pokrajaca w kwietniu. Te dwie wiktorie przedzielił bezbarwnymi porażkami z Jimim Manuwą i Corey’em Andersonem. Ostatnio natomiast widziany był w akcji na wrześniowej gali UFC Fight Night 93, przegrywając przez jednogłośną decyzję z Alexandrem Gustafssonem.

Haitańczyk znajduje się obecnie w trudnym położeniu, bo przegrał dwie ostatnie walki i trzy z ostatnich czterech. Po tym, jak udusił go Glover Teixeira OSP wypunktował Rafaela Cavalcante, ale potem w zastępstwie za kontuzjowanego Daniela Cormiera przegrał z Jonem Jonesem, by ostatnio – na październikowej gali UFC 204 – paść pod ciosami Jimiego Manuwy.

Pojedynek nie będzie dla naszego zawodnika łatwy, bo OSP jest piekielnie trudny do rozgryzienia, o czym ostatnio mówił Jon Jones, przekonując, że był to najbardziej nieprzewidywalny rywal, z jakim się mierzył. Tym niemniej, pewnikiem wydaje się, że Polak musi mocno poprawić swoją obronę przed obaleniami, bo jeśli tylko walczącemu z odwrotnej pozycji (ale czasami zmieniającego na klasyczną) Haitańczykowi nie będzie układało się w stójce – a wydaje się, że to Błachowicz może mieć tutaj przewagę – poszuka parteru. Nasz zawodnik powinien mieć też po swojej stronie kondycję, ale ten aspekt zależy w dużej mierze od przebiegu walki oraz dyspozycji OSP, bo i w tym elemencie 33-letni były futbolista bywa nieprzewidywalny – potrafił przewalczyć pięć rund z Jonesem, by potem w drugiej odsłonie walki z Manuwą już ledwie oddychać.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 2.50
Ovince St. Preux – 1.50

Powiązane artykuły

Back to top button