UFC

Chan Sung Jung vs. Brian Ortega walką wieczoru grudniowej gali UFC Busan

Chan Sung Jung i Brian Ortega skrzyżują rękawice w walce wieczoru drugiej w historii gali UFC w Południowej Korei.

Ważny dla układu sił w wadze piórkowej pojedynek byłych pretendentów do złota, Chan Sung Junga (15-5) i Briana Ortegi (14-1), uświetni galę UFC on ESPN+ 23, która odbędzie się 21 grudnia w południowokoreańskim Busan.

Walka została oficjalnie zapowiedziana przez organizatorów.

Zobacz także: Wersja 2.0 nadchodzi? Conor McGregor publikuje migawki ze sparingu

Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu Koreańczyk w 2017 roku powrócił do akcji po kilkuletniej przerwie spowodowanej służbą wojskową i problemami zdrowotnymi, ubijając Dennisa Bermudeza. Później zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, kolejny pojedynek tocząc dopiero w listopadzie 2018 roku – przegrał wówczas przez nokaut w ostatniej sekundzie walki z Yairem Rodriguezem. Ostatni raz był widziany w oktagonie podczas czerwcowej gali UFC on ESPN+ 12, w niespełna minutę nokautując Renato Moicano.

Walczący w UFC od 2014 roku Brian Ortega, który obecnie okupuje 2. miejsce, serią sześciu zwycięstw – między innymi nokautem na Frankiem Edgarze czy poddaniem Cuba Swansona i Renato Moicano – utorował sobie drogę do walki o złoto. Nie będzie jej jednak wspominał miło, bo w listopadzie ubiegłego roku podczas gali UFC 231 dostał srogie lanie od Maxa Hollowaya, nie będąc dopuszczonym do piątej rundy.

Na papierze pojedynek zapowiada się jako starcie stójkowicza w osobie Koreańskiego Zombie z grapplerem w osobie T-City. Amerykanin będzie miał po swojej stronie kondycję, ale Koreańczyk – teren. Mając na uwadze, że ofensywa zapaśnicza powracającego do akcji po ponad rocznej przerwie Ortegi do elitarnych nigdy nie należała, wydaje się, że dobrze boksersko poukładany i dysponujący ciężkimi rękami Jung może sprawić Amerykaninowi wiele problemów.
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Chan Sung Jung – 1.65
Brian Ortega – 2.15

Wstępny typ:

Chan Sung Jung

Rozpiska UFC on ESPN+ 23

Walka wieczoru

145 lbs: Chan Sung Jung (15-5) vs. Brian Ortega (14-1)

Pozostałe

205 lbs: Volkan Oezdemir (16-4) vs. Aleksandar Rakic (12-1)
125 lbs: Alexandre Pantoja (21-4) vs. Matt Schnell (14-4)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button