UFC

Aleksandar Rakic vs. Volkan Oezdemir podczas grudniowej gali UFC w Busan

Rozpędzony serią czterech zwycięstw Aleksandar Rakic stanie w grudniu w Korei Południowej przed największym wyzwaniem w karierze w osobie Volkana Oezdemira.

Ważne dla układu sił w wadze półciężkiej starcie pomiędzy Volkanem Oezdemirem (16-4) i Aleksandarem Rakicem (12-1) zostało oficjalnie dodane do rozpiski ostatniej tegorocznej gali – UFC on ESPN+ 23, która odbędzie się 21 grudnia w południowokoreańskim Busan.

Zobacz także: Martin Lewandowski zapowiada, że nie odpuści „nielojalnemu dupkowi” w osobie Mateusza Gamrota

Sklasyfikowany na 7. miejscu w rankingu turecki Szwajcar był ostatnio widziany w akcji podczas sierpniowej gali UFC on ESPN+ 14, nokautując Ilira Latifiego. W ten sposób powrócił na zwycięskie tory po trzech z rzędu porażkach – z Danielem Cormierem, Anthonym Smithem i Dominickiem Reyesem.

Okupujący 10. pozycję w rankingu Aleksandar Rakic jeszcze w oktagonie nie przegrał, mogąc pochwalić się serią czterech zwycięstw. W debiucie wypunktował Francimara Barroso, następnie taki sam los fundując Justinowi Ledetowi. Jego kolejną ofiarą padł Devin Clark, którego znokautował, a podczas czerwcowej gali UFC on ESPN+ 11 potrzebował jedynie 47 sekund na brutalne skończenie wysokim kopnięciem Jimiego Manuwy.

Rakic jest zawodnikiem wszechstronniejszym w stójce, który ma też niezłe zapasy i solidną grę z góry. Cały czas jest też na fali wznoszącej. Jednak Volkan Oezdemir posiada znacznie większe doświadczenie i przyzwoitą obronę przed obaleniami – w stójce uderza natomiast bardzo mocno, a sam potrafi sporo przyjąć.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Volkan Oezdemir – 1.65
Aleksandar Rakic – 2.20

Wstępny typ:

Volkan Oezdemir
Rozpiska UFC on ESPN+ 23

205 lbs: Volkan Oezdemir (16-4) vs. Aleksandar Rakic (12-1)
125 lbs: Alexandre Pantoja (21-4) vs. Matt Schnell (14-4)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button