Wiadomości MMAWSoF

Chael Sonnen komentatorem WSoF

Były pretendent do mistrzostwa UFC dywizji średniej i półciężkiej dołączył do ekipy komentatorów orgaznizacji WSoF.

Od samego początku powstania World Series of Fighting pojawiały się głosy, że to projekt skazany na porażkę, że jego dni są policzone, a kariery zawodników marnowane. Tymczasem organizacja szykuje się do swojej 23 gali, która odbędzie się już 18 września w Phoenix.

Co więcej, mimo różnych poszczekiwań, karawana WSoF nie tylko jedzie dalej, ale nawet przyspiesza. Niedawno przedłużyła kontrakty ze swoimi największymi gwiazdami, między innymi mistrzem kategorii lekkiej Justinem Gaethje, a teraz ogłosiła, że zespół komentatorski zostanie powiększony o Chaela Sonnena.

Trzykrotny pretendent do tytułu mistrzowskiego UFC i były komentator FOX rozpocznie pracę już podczas najbliższej gali, gdzie dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy wspomnianym wyżej, niepokonanym Gaethje i Luisem Palomino, a także pojedynku Davida Brancha z Teddym Holderem. Gangster z Oregonu bardzo chwali sobie nowe zajęcie:

Jestem zachwycony możliwością dołączenia do zespołu World Series of Fighting i komentowania walk jednych z najlepszych fighterów MMA na świecie. WSoF zrobiło wspaniałą robotę, budując w bardzo krótkim czasie silną markę i z dumą będę reprezentował tak szybko rozwijającą się organizację.

Sonnen, który przez całą swoją karierę świetnie posługiwał się słowem, wydaje się być stworzony do tej pracy. Jego możliwości analityczne mogli już podziwiać widzowie stacji FOX, zanim został zwolniony za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących.

Niedoszły pogromca Andersona Silvy pojawiał się także w ESPN i u Jima Rossa w Battlegrounds MMA.

Z nowego współpracownika zadowolony jest także szef WSoF, Ray Sefo:

To wspaniałe, że do naszej ekipy dołączył Chael Sonnen – jedna z najbardziej wyrazistych indywidualności w profesjonalnym sporcie. Jesteśmy pewni, że jego doświadczenie i umiejętności doceni, cały czas rosnąca, widownia NBCSN.

Do tej pory parę komentatorów tworzyli Todd Harris i Bas Rutten. Jeszcze nie wiadomo, czy Holender zostanie na pokładzie i będziemy oglądać mocne trio, czy jego czas w WSoF dobiegł końca.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button