Cezary Kęsik nie odklepał, poszedł spać, uduszony przez Abusa Magomedova

Seria dwunastu zwycięstw Cezarego Kęsika dobiegła końca – pierwszą porażkę w karierze zadał mu Abus Magomedov.

W swoim debiutanckim boju w KSW Abus Magomedov (24-4-1) zadał pierwszą w karierze porażkę Cezaremu Kęsikowi (12-1), dusząc Polaka w drugiej rundzie podczas gali KSW 57.

Magomedov nieco agresywniejszy od pierwszych sekund, szuka długich smagających kopnięć i prostych. Kęsik poluje na niskie kopnięcia i uderzenia na korpus. Obaj notują pewne sukcesy, choć Dagestańczyk jest odrobinę agresywniejszy, zmuszając Polaka do krążenia po łuku. Seria lewych sierpów w kontrze na kopnięcie w wykonaniu dysponującego świetnymi warunkami fizycznymi Magomedova.

Dagestańczyk wyraźnie przejmuje stery walki w swoje ręce. Trafia długimi prostymi, dosięga chaotycznie chwilami cofającego się Polaka hakiem na korpus. Podkręca tempo. Kęsik trafia jednak przypadkowym kopnięciem w krocze. Chwila przerwy. Wznowienie.

Dobry prawy prosty Kęsika trafia czysto. Polak atakuje, szuka obalenia, ale Dagestańczyk zagraża mu gilotyną i wraca na nogi.
Sporo kopnięć ze strony Kęsika nie dochodzi celu. Kilka lowkingów jednak trafia, middlekick również. Magomedov wpada w klincz i przewraca Kęsika haczeniem.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Magomedov

Srogi lowking Magomedova w pierwszych sekundach drugiej rundy. Polak odpowiada dobrymi ciosami, aktywny, agresywny. Nadal poluje na korpus. Śliczny bezpośredni lewy sierp w wykonaniu zawodnika z Lublina. Klincz.

Polak szuka obalenia, ale Dagestańczyk dobrze się broni. Ba! Chwyta głowę Kęsika, zapina gilotynę z łokciem zaciągniętym wysoko! Polak próbuje się wykręcać, robi, co może! Nie jest w stanie! Ale nie klepie – idzie spać!

Abus Magomedov włącza się w ten sposób do rajdu o najwyższe laury w wadze średniej, choć sekretem nie jest, że z Mamedem Khalidovem walczył nie będzie.

Seria dwunastu zwycięstw z rzędu Cezarego Kęsika – w tym dwóch już pod sztandarem polskiego giganta – dobiega końca.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. Konewa

    19 grudnia 2020 at 22:28

    Rusek kozak.

  2. bulizzor

    20 grudnia 2020 at 22:43

    Kozacki zasięg – 207cm (!). Ktoś ma większy w tej kategori wagowej?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply