„Całym sercem za Justinem” – Błachowicz, Jędrzejczyk, Gamrot i inni typują walkę Ferguson vs. Gaethje

Jan Błachowicz, Joanna Jędrzejczyk i inni polscy zawodnicy wskazali faworyta pojedynku pomiędzy Tonym Fergusonem i Justinem Gaethje.

W krwawo zapowiadającej się walce wieczoru gali UFC 249 w Jacksonville rękawice skrzyżują Tony Ferguson i Justin Gaethje. Szczegółową analizę pojedynku oraz typ na zwycięzcę przedstawiliśmy kilka dni temu tutaj.

Swoimi przewidywaniami na walkę podzielili się też zagraniczni zawodnicy – między innymi Israel Adesanya, Dominick Reyes czy Vitor Belfort. Ich typy znaleźć można tutaj.

Jak natomiast widzą pojedynek gwiazdy polskiego MMA? O to zapytał między innymi Joannę Jędrzejczyk i Jana Błachowicza portal PolsatSport.pl.

Jan Błachowicz

Walka wieczoru zapowiada się mega fajnie, bo obaj panowie reprezentują mega wysoki poziom, zawsze walczą widowiskowo. Będzie się działo. Ja osobiście stawiam na Fergusona, bo ten jego styl jest inny, jest dziwny. Jego metody treningowe też zawsze zaskakują, tak że wydaje mi się, że da radę.

Joanna Jędrzejczyk

Walka Fergusona jest walką, na którą czekaliśmy. Wszyscy spodziewaliśmy się Nurmagomedova naprzeciwko Tony’ego Fergusona. Jest to Gaethje. Jest to bardzo ciekawa walka, ponieważ Ferguson jest bardzo przekrojowym zawodnikiem. Ma bardzo mocną stójkę, ale jest też wirtuozem, jeżeli chodzi o parter. Nie boi się tego. Gaethje zapowiada, że będzie nokaut, chociaż ja myślę, że Ferguson wyjdzie zwycięsko z tej walki i że jednak jego zasięg rąk, nóg, ciosów, kopnięć i jego umiejętności parterowe przechylą szale zwycięstwa na jego konto.
Mateusz Gamrot

Bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek – nawet nie wiem, czy nie ciekawiej niż Ferguson z Khabibem. Bardzo dobra stylistycznie walka, bo Gaethje bardzo często nokautuje rywali w stójce, jest dobrym strikerem, ale jak sam powtarza w wywiadach, dwanaście lat trenował zapasy, więc może nagle je uruchomić. Wydaje mi się, że Ferguson będzie miał problem, jeśli nie będzie mógł sprowadzić Gaethje. Wtedy Gaethje go chyba znokautuje.

Bartosz Fabiński

Myślę, że faworytem w tej walce będzie Ferguson ze względu na swój zaskakujący styl i to, że lubi robić presję, co też ja bardzo sobie cenię. Myślę, że będzie faworytem w tej walce.

Karolina Kowalkiewicz

Całym sercem jestem z Justinem. Mam nadzieję, że wygra tą walkę. To jest dwóch niesamowitych zawodników. Justin jest w ogóle jednym z moich ulubionych zawodników i naprawdę jestem jego wielką fanką. Jego talentu, jego stylu walki, więc mam nadzieję, że wygra tą walkę. Obydwaj są kompletnymi, niesamowitymi zawodnikami i tak naprawdę jeżeli Justin zawalczy tak rozsądnie, mądrze, jak w ostatnich walkach, jak zaczął walczyć i się na nic nie nadzieje, to wydaje mi się, że powinien wygrać.Daniel Rutkowski

Myślę, że będzie to świetny pojedynek, bardzo krwawy. Wszyscy widzieli, jak ci zawodnicy się biją. Troszkę bardziej stawiam na Fergusona.

Krzysztof Jotko

Myślę, że kondycyjnie narzuci swoją presję Tony Ferguson i wygra przed czasem przez jakieś poddanie albo przez TKO. Justin się zmęczy i będzie leżał. Tak mi się wydaje. Jestem za Tonym Fergusonem.
Krzysztof Gutowski

Dużym faworytem jest Tony Ferguson z uwagi na styl – ale nie jego tylko Gaethje, który jest po prostu bezkompromisowy, bezpardonowy. On nie lubi zmieniać swojego stylu, nie lubi kombinować, nie lubi zaskakiwać przeciwników – po prostu idzie do przodu, robi presję, próbuje kogoś przełamać. Jak przełamie, to wygrywa, jak nie przełamie, to przeważnie zostaje sam przełamany.

Tomasz Drwal

Stawiałbym na Fergusona, bo jest dłuższy, ma dłuższe ręce i jest bardziej zwariowany.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Sierpem #72: oktagonowa rzeź – Ferguson vs. Gaethje

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply