Bez kategoriiUFC

„Cały czas jestem pytany o walkę z Whittakerem” – Sean Strickland z jednoznaczną deklaracją nt. starcia z Robertem Whittakerem

Sean Strickland zabrał głos na temat potencjalnego eliminatora do walki o pas z Robertem Whittakerem.

Wraz z sobotnim zwycięstwem Roberta Whittakera w przestrzeni medialnej zaroiło się od spekulacji o jego potencjalnej walce z Seanem Stricklandem. We wtorek odniósł się do nich Amerykanin.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Rijadzie Żniwiarz ekspresowo rozprawił się z Ikramem Aliskerovem, efektownie nokautując Dagestańczyka w niespełna dwie minuty. Wiktoria ta zapewniła mu utrzymanie się w rozgrywce o tron wagi średniej.

Australijczyk natychmiast wyraził pełną gotowość, aby zostać rezerwowym do mistrzowskiej walki pomiędzy Dricusem Du Plessisem i Israelem Adesanyą, która odbędzie się podczas sierpniowej gali UFC 305 w Perth. W przestrzeni medialnej zaroiło się natomiast od pomysłów na zestawienie eliminatora pomiędzy Robertem Whittakerem i także nieukrywającym mistrzowskich aspiracji byłym czempionem Seanem Stricklandem.

We wtorek Tarzan odniósł się do tematu, nie pozostawiając żadnych wątpliwości w temacie swoich intencji.

– Cały czas jestem pytany o walkę z Whittakerem – napisał. – Pokonałem Izzy’ego, cały świat wie, że pokonałem Dricusa. Whittaker przegrał z oboma.

– Jestem pretendentem numer 1. Obroniłem swoją pozycję z łatwością przeciwko Coście. Poczekam…

Utraciwszy w styczniu pas mistrzowski na rzecz Dricusa Du Plessisa, Sean Strickland powrócił na zwycięskie tory w czerwcu, pokonując na pełnym dystansie Paulo Costę. Zapowiedział następnie, że ani myśli wracać na jakikolwiek niemistrzowski pojedynek. Poczeka na swój titleshot.

Menadżer Roberta Whittakera Titus Day przekazał w rozmowie z australijskim oddziałem FOX Sports, że ruszyły rozmowy z Dana Whitem i spółką na temat potencjalnej obecności Żniwiarza na UFC 305 – albo w charakterze rezerwowego do walki mistrzowskiej, albo uczestnika gali. Day zastrzegł natomiast, że Whittaker najpierw musi poddać się badaniom, aby ocenić jego stan zdrowia, a tym samym sierpniową dostępność.

Sean Strickland vs. Robert Whittaker - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Rzeźniczo nastawiony Strickland, który według siebie, zawsze idzie na wojnę na wyniszczenie (lol) mógłby rzeczywiście w końcu się przekonać co to znaczy zawalczyć na wyniszczenie z takim gościem jak Robercik. Raczej poczeka…

Dodaj komentarz

Back to top button