UFC

Cała prawda o kopnięciach na wysokości łydki! Robert Whittaker przytoczył walkę Alexa Pereiry z Israelem Adesanyą: „To broń obosieczna”

Rozdający swego czasu karty w kategorii średniej UFC Robert Whittaker wziął pod lupę kopnięcia na wysokości łydki.
Kilka lat temu na Lowking.pl opublikowaliśmy obszerny artykuł poświęcony kopnięciu na łydce – technice, która zrewolucjonizowała MMA. Szczegóły – tutaj.

Wątpliwej przyjemności zainkasowania choćby jednego uniknął w swojej karierze były mistrz wagi średniej Michael Bisping. Dobrze poznał je natomiast inny były mistrz 185 funtów i niedoszły swego czasu rywal Brytyjczyka Robert Whittaker. I właśnie o rzeczone lowkingi na wysokości łydki Hrabia zapytał Żniwiarza w najnowszej odsłonie swojego podcastu
– Te kopnięcia są porąbane, jeśli mam być szczery – powiedział wesoło Robert. – Chodzi o to, że… To oczywiście wspaniała technika, bo jeśli popatrzeć na nie jak na inwestycję, to zwrot z niej jest gigantyczny!

– Stary! Mógłbym wyjść na sparing z moją żoną, zainkasować od niej kopnięcie na łydkę i byłoby po mnie! Trzy dobre kopnięcia na łydkę i jest po sprawie.

– Nie musisz przy nich wiedzieć, jak kopać. Nie potrzebujesz elastyczności, nie musisz być w ogóle żadnym specjalistą od kopnięć, żeby wyprowadzić kopnięcie na łydkę. Na tym polega ich piękno.

– Atakujesz tak mały mięsień, że po prostu niszczysz ludzi.

Whittaker przytaknął Bispingowi, który stwierdził, że w przeciwieństwie do standardowych kopnięć na udo, do tych na wysokości łydki nie da się przyzwyczaić. Nie da się tak okopać łydki, aby przygotować ją na tego rodzaju kopnięcia.– Jest jeszcze inna rzecz – dodał Whittaker. – Gdy oberwiesz już na łydkę, to pomimo że następne kopnięcie nie jest tak szybkie, i tak obrywasz w tę łydkę. Wiele razy niby blokujesz kopnięcie, ale jednak nie przyjmujesz jego całego impetu na piszczel. Kopnięcie trochę się zakręca na piszczeli i dosięga twojej łydki. A jeśli twoja łydka jest już wcześniej trochę uszkodzona, to jest gorzej i gorzej. Dlatego widzimy tylu gości kończonych kopnięciami na łydkę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

– Przyznam jednak, że to broń obosieczna. Gdy bowiem trafisz w końcu na gościa, który wie, jak blokować… Na kickboksera. Widzieliśmy to w walce Izzy’ego z Pereirą. Izzy spróbował tego kopnięcia, a Pereira tylko uniósł nogę i odrobinę ją odkręcił. W rezultacie Izzy aż się przewrócił, jego stopa nie wytrzymała.

– Gdy trafiasz na gościa, który potrafi je blokować, robi się naprawdę niebezpiecznie. Możesz nawet złamać nogę. Widzieliśmy to też u Weidmana.
Robert Whittaker od 2014 roku przegrał tylko dwie walki, obie z Israelem Adesanyą. Obronną ręką wyszedł z trzynastu potyczek. Tę ostatnią stoczył we wrześniu zeszłego roku, rozbijając na pełnym dystansie Marvina Vettoriego.

Nie wiadomo póki co, kiedy i z kim Australijczyk stoczy swój kolejny pojedynek. Do akcji Reaper chciałby natomiast powrócić w kwietniu lub maju.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button