„Byłem zaskoczony jego gabarytami” – Jacare rozważa powrót do kategorii średniej po porażce z Janem Błachowiczem

Ronaldo Jacare Souza nie wyklucza powrotu do 185 funtów po przegranej niejednogłośną decyzją sędziowską walce z Janem Błachowiczem w wadze półciężkiej.

Brutalnie ubijając w lipcu debiutującego w wadze półciężkiej Luke’a Rockholda, Jan Błachowicz w zasadzie wysłał go na emeryturę – Amerykanin nie ogłosił co prawda zakończenia kariery, ale przyznał, że nie czuje najmniejszej ochoty na powrót do oktagonu.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Z kolei wypunktowując w Sao Paulo starego dobrego znajomego Luke’a Rockholda, Ronaldo Jacare Souzę, dla którego również był to debiut w 205 funtach, Cieszyński Książę najprawdopodobniej wysłał Brazylijczyka… z powrotem do wagi średniej! Na to przynajmniej wskazują ostatnie wypowiedzi Aligatora, których udzielił portalowi MMAFighting.com.

Mój menadżer i moja drużyna rozmawiają teraz na temat dywizji, w której powinienem walczyć w kolejnym starciu, więc dużo się teraz dzieje.

– powiedział Jacare.

Już wkrótce podejmiemy decyzję, co będzie dla nas najlepsze. Albo pozostaniemy w 205 funtach, albo zejdziemy ponownie do 185.

Na przestrzeni 25 minut walki z Błachowiczem Souza robił, co mógł, aby przenieść akcję do parteru. Pomimo iż wielokrotnie zamykał i unieruchamiał Polaka na ogrodzeniu, nie był w stanie go przewrócić.

Nie spodziewałem się, że obalenie go będzie tak ciężkie.

– przyznał.

Byłem też zaskoczony jego gabarytami. Trenowałem pod tę walkę z ciężkimi, ale ten gość był naprawdę duży.

W drodze do walki z cieszynianinem Brazylijczyk nie ukrywał zadowolenia z faktu, że tym razem nie musiał katorżniczo gubić wagi. Pokonawszy jednak demony przeszłości – na kilka miesięcy przed starciem z Polakiem borykał się z depresją – tryska energią i nie wyklucza powrotu do kategorii średniej.
Jestem znów szczęśliwy.

– stwierdził.

Nie byłem tak podekscytowany od dawna. Pomimo porażki jestem podekscytowany. Idziemy po kolejną walkę.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

„Wyjdę do każdego z tej listy” – Conor McGregor wskazuje potencjalnych rywali na powrót

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply