„Byłem też pod dużym wrażeniem jego rywala…” – zapytany o Kutateladze, Cormier skomplementował Gamrota

Daniel Cormier po raz kolejny wyraził się z dużym uznaniem o debiutanckim boju Mateusza Gamrota w UFC.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Abu Zabi były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier, który w sobotę skomentuje galę UFC 254, został zapytany o zeszłotygodniowy debiut w oktagonie Gurama Kutateladze.

Gruzin po wyrównanej walce pokonał niejednogłośną decyzją Mateusza Gamrota, po zakończeniu pojedynku właśnie w rozmowie z DC oświadczając, że wiktoria powinna trafić na konto polskiego zawodnika.

– Byłem pod wrażeniem – potwierdził Daniel Cormier, zapytany o Gurama Kutateladze przez Denisa Geyko z RT Sport. – Potrafiłem też wypowiedzieć jego nazwisko w sobotę, bo wypowiadałem je wielokrotnie. Teraz już nie potrafię.

– Tak, uważam, że dobrze sobie poradził. Był dla siebie zbyt surowy.
Na tym jednak nie koniec, bo Amerykanin odnotował też występ Gamera, po raz kolejny – bo uczynił to już w trakcie walki, przyznając, że podobają mu się umiejętności zapaśnicze kudowianina – przemycając pod jego adresem kilka komplementów.

– Byłem też jednak pod dużym wrażeniem jego rywala… Gamrota – powiedział Daniel. – Guram rozpoczął walkę imponująco, ale potem (Gamrot) wrócił do gry. Dlatego Guram był taki rozczarowany – bo czułem, że od drugiej rundy i w trzeciej ta walka należała do Gamrota. A gdy jesteś zawodnikiem i po dziesięciu minutach walki zaczynasz co chwilą lądować na dole, zaczynasz to odczuwać.

– Uważam jednak, że dobrze sobie poradził. Wziął walkę w zastępstwie, mierzył się z niepokonanym rywalem. Poradził sobie dobrze.Guram Kutatelade zapowiedział już pełną gotowość do powrotu do oktagonu w grudniu, apelując nawet do matchmakerów UFC o zestawienie mu walki.

Mateusz Gamrot, dla którego zeszłotygodniowy debiut był już trzecią walką w odstępie trzech miesięcy, celuje w kolejny występ w okolicach lutego lub marca.

Cały wywiad z Danielem Cormierem poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply