UFC

Brutalnie szczery! Gaethje popiera pozew przeciwko Masvidalowi, przyznaje, że przegrałby z Covingtonem w oktagonie

Szczerości Justinowi Gaethje odmówić nie można, czego dowodzą jego najnowsze wypowiedzi na temat Colby’ego Covingtona.
Od kilku miesięcy Justin Gaethje jest skupiony wyłącznie na mistrzowskiej konfrontacji z Charlesem Oliveirą, do której dojdzie już w sobotę w Las Vegas w ramach gali UFC 274 w Phoenix, ale w najnowszej odsłonie Full Send Podcast Highlight został zapytany o swojego starego znajomego Colby’ego Covingtona

– Marzy mi się, żeby rozłupać skurwielowi twarz – powiedział bez ceregieli Justin. – Przykład tego jak fałszywym można być. Nie lubię go. Obrażał rodzinę Kamaru.
– Byliśmy kiedyś na wiecu Trumpa i okazał mi dużo szacunku, ale gdy tylko się skończyło, wrócił na Internet i dalej pierdolił głupoty. Nie szanuję tego. Jeśli masz jakiś problem, powiedz mi to prosto w twarz.

– Jest po prostu sztuczny. Próbuje zwracać na siebie uwagę. I mogę to zrozumieć. Ja zarabiam, walcząc, on zarabia gębą. Gdyby chciał zarabiać na swoich walkach, byłby spłukanym skurwielem.

Nie znaczy to jednak, że Gaethje nie docenia umiejętności Covingtona. Jak najbardziej je docenia. Ba! Stoi też po stronie Chaosa w sporze z Jorge Masvidalem, który kilka tygodni temu zaatakował go na ulicy.

– To świetny zawodnik – powiedział Gaethje. – Gównianie się go jednak ogląda. Ale tak, gdybym walczył z nim w klatce, prawdopodobnie by mnie pokonał z powodu gabarytów i jego zdolności do wywierania presji oraz grapplingu.

– Ale na ulicy? Nie ma, kurwa, szans. Na ulicy biorę cegłówkę i masakruję skurwielowi łeb. W sporcie nie można tego robić. Są tu zasady. W sporcie masz zasady, na ulicy zasad nie masz.– Wydaje mi się, że jedyna zasada jest taka, żeby nie atakować zza pleców. Jestem więc zdecydowanie po jego stronie, jeśli chodzi o tę akcję z Masvidalem. Taktyka cykora. I tak jednak bardziej lubię Masvidala.

Highlight poszedł nawet o krok dalej. Wbrew fali krytyki, jaka spadła na Covingtona za zgłoszenie sprawy do sądu, Gaethje nie ma wątpliwości, że zaatakowany postąpił słusznie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Po to mamy system – powiedział. – Zgłaszasz sprawę do sądu, jak powinieneś.

Zapytany przez zaskoczonego prowadzącego, czy aby na pewno zgadza się z decyzją Covingtona o pozwaniu Masvidala, Gaethje nie zastanawiał się ani chwili.

– Pewnie – stwierdził. – Tak. Nie uważam, abyś kiedykolwiek miał prawo do zaatakowania kogoś z tyłu. To nie jest społeczeństwo, w jakim chcę żyć.
Cały podcast poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button