KSWPolskie MMA

Bomby na schaby przesądziły! Darko Stosić pokonał na punkty Michała Andryszaka!

Darko Stosić miał sporo problemów z Michałem Andryszakiem w rundzie pierwszej, ale potem rozpoczął ostrzał korpusu rywala, zapewniając sobie zwycięstwo.

W kluczowym dla układu sił w wadze ciężkiej starciu Darko Stosić (16-4) po zażartym boju pokonał na pełnym dystansie Michała Andryszaka (22-10) podczas gali KSW 63 w Warszawie.
Stosić rozpoczął od srogiego lowkinga. Andryszak odpowiedział podobnym, ale wewnętrznym. Polak poszukał kopnięć na głowę – okrężnego i frontalnego – ale garda Serba była na posterunku. Stosić zaczął wywierać presję, ale Andryszak dobrze hasał do boków, opędzając się od rywala prostymi.

Potężna kombinacja Stosicia, ale Polak świetnie go wymanewrował, przepuszczając uderzenia. Lewy na dół Serba, świetny prawy kontrujący sierp na głowę Andryszaka. Kolejne przestrzelone kombo reprezentanta Ankosu MMA. Śliczna kombinacja 1-2 autorstwa Michała doszła celu.
Polak poszukał obalenia, ale Serb świetnie się wybronił. Mocne kopnięcie w wykonaniu Stosicia. Kolejna atomowa kombinacja w wykonaniu Serba przeszyła powietrze. Andryszak poszedł do nogi rywala przy ogrodzeniu… I sfinalizował obalenie! Na dole trzymał Serba przez ponad minutę, okolicznościowo go obijająć.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Andryszak

Stosić otworzył rundę drugą niskimi kopnięciami – ale to drugie Andryszak skontrował soczystym krzyżowym. Kombinacja wyprowadzanych z pełną mocą uderzeń Serba znów nie doszła celu. Fantastyczna forma Michała.

Longer rozbijał rywala ładnymi jabami, dobrze hasając do boków. Był bliski trafienia czystym kopnięciem na głowę. Stosić rozpuścił ręce w kolejnej kombinacji, atakując tym razem doły – i był to dobry pomysł, bo dwie bomby doszły celu.Kolejne ładne uderzenia na korpus w wykonaniu Stosicia. Znalazł sposób! Zdzielił Polaka ładnym kontrującym sierpem, następnie dokładając kolejne ciosy na doły. Obrotówka na schaby w wykonaniu Michała. Serb ponownie rozpuścił ręce, atakując doły Polaka. Kapitalny kontrujący prawy sierpowy doszedł szczęki Andryszaka.

Nasz zawodnik poszukał obalenia pod ciosami rywala, ale Serb doskonale się wybronił. Potężny prawy sierpowy Darko znów wylądował na dołach Michała. I bomby na korpus! Mój Boże, ależ siecze na schaby Stosić!

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Stosić

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Stosić rozpoczął trzecią rundę od ostrej kombinacji, ale jego uderzenia nie doszły celu. Andryszak z obaleniem – ale wybronionym. Hak wszedł na korpus polskiego zawodnika. Lewy – prawy Stosicia. Dobry lowking Longera. Polak jednak na mocnym wstecznym, Serb wyraźnie podkręcił tempo. Trafił ładnym prostym, poprawił sierpem. Kolejny prosty na korpus w wykonaniu Darko. Ładny lewy sierp w kontrze w wykonaniu serbskiego zawodnika. Middlekick, prawy cep – wszystko ląduje na ciele Polaka.
Stosić wyraźnie przejął stery walki w swoje ręce. Nadal polował na doły rywala. Szukał też podbródków. Andryszak poszukał obalenia, harując przy ogrodzeniu jak zły, by przenieść walkę do parteru – bez powodzenia.

Walka wróciła na środek klatki, a tam to Serb był znacznie aktywniejszy, obijając Polaka prostymi. Sroga kombinacja na korpus i głowę w wykonaniu Stosicia. Andryszak skupiony wyłącznie na defensywie, aktywność w ofensywie bliska zeru.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-8 Stosić

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-27 Stosić

Sędziowie nie byli jednomyślni, punktując w stosunku 2 x 29-28, 28-29 dla Darko Stosicia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Trzecia runda tylko u ortodoksyjnych sędziów byłaby 10:8 Bartku. Andryszaka aktywność była zerowa, ale dla mnie jeśli nie ma podłączenia, sytuacji gdzie jest bliskie skończenie walki albo bezlitosne wycieranie maty w parterze, to tego typu przebieg jest tylko na pewne 10:9.

Dodaj komentarz

Back to top button