UFC

Bojan Velickovic w szalonych okolicznościach ubija Nico Musoke – video

Walka z Nico Musoke na UFC Fight Night 109 nie układała się po myśli Bojana Velickovica, ale w samej końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Bojan Velickovic (14-4-1) powrócił z dalekiej podróży w walce z Nico Musoke (13-4-1) podczas gali UFC Fight Night 109 w Sztokholmie, ubijając Szweda w samej końcówce.
Szwed wypadł lepiej w pierwszej rundzie walki z przez dłuższy czas utrzymując Serba na ziemi pod siatką, gdzie trafiał dobrymi uderzeniami, gdy rywal próbował wracać na nogi. Walczący z odwrotnej pozycji Velickovic w końcu przeniósł walkę do stójki, gdzie trafił kilkoma ładnymi krosami, inkasując jednak też kilka uderzeń Musoke.

Druga odsłona toczyła się niemal wyłącznie w stójce – nie wliczając po jednym udanym obaleniu ze strony obu zawodników. Velickovic był nieco agresywniejszy, nieustannie kiwkami szukając utorowania sobie drogi do szczęki rywala, ale sam przyjmował więcej uderzeń od nieźle operującego prostymi Musoke.

Trzecia runda wyglądała podobnie – Musoke trafiał częściej i wydawało się, że jest na najlepszej drodze do zwycięstwa przez decyzję, ale jedna z szarż kosztowała go porażkę – ruszył z ostrym atakiem, trafiając prawym, ale zainkasował też jednocześnie prawy sierp Velickovica, po którym wdał się w szalony oktagonowy taniec. Serb podbiegł, posłał go na deski i dobił z góry.

Velickovic wraca w ten sposób na drogę zwycięstw po porażce z Sultanem Alievem, podczas gdy powracający po ponad 2-letniej przerwie Musoke doznaje drugiej przegranej z rzędu – jego ostatnim oprawcą był Albert Tumenov.

*****

UFC Fight Night 109 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button